Marka Laurella powiększyła segment modowy Grupy Kapitałowej Immobile

To jedna z najgłośniejszych konsolidacji na rynku odzieżowym ostatnich lat – notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupa Kapitałowa IMMOBILE, właściciel marki Quiosque z odzieżą dla kobiet, przejmuje popularną Laurellę. – Mamy dobrą chemię, zwiększymy skalę działania – komentuje Laura Reiss Vogel.

Marka Laurella stanowi odpowiedź na potrzebę posiadania modnej odzieży w szerokiej palecie barw, która jednocześnie powstaje z materiałów najwyższej jakości. Właśnie takie kolekcje tworzy zespół z Poznania, na czele którego stoi Laura Reiss Vogel oraz Marcin Vogel, współzałożyciele marki. Ubrania w dziewczęcych fasonach, wzbogacone delikatnymi printami i ozdobnymi falbanki, to wyjątkowe produkty, które szybko podbiły serca dziesiątek tysięcy kobiet z całego świata.

Laura Reiss Vogel ujawnia, co ją przekonało do Grupy Kapitałowej Immobile: – Mieliśmy dużo czasu, żeby się poznać, rozmowy trwały sześć miesięcy. Wizja rozwoju naszej marki jest spójna z koncepcją GKI. Będziemy mieli możliwość otwierania nowych lokalizacji naszych sklepów stacjonarnych.

Od roku szukaliśmy partnera, z którym moglibyśmy rozwijać markę Laurella – mówi Marcin Vogel, prezes zarządu Laurelli. – Rozmawialiśmy z funduszami i liczącymi się na rynku firmami branżowymi. Największą chemię poczuliśmy w rozmowach z Grupą Kapitałową IMMOBILE. Połączyła nas wspólna wizja dalszego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że to dobra decyzja, która pozwoli nam zdecydowanie rosnąć.

Oferowane przez poznańską markę ubrania, na cele z sukienkami, wyróżniają się soczystymi lub pastelowymi kolorami, a także ciekawymi wzorami. Całość jest bardzo instagramowa. Uwagę zwracają również korzystne ceny w stosunku do jakości materiałów.

Marcin Vogel dodaje: – DNA marki Laurella, czyli produkt, pozostanie bez zmian. Dołączenie do GKI pozwoli nam sprofesjonalizować wiele aspektów działania firmy, które tego wymagały i były niezbędne, by zwiększyć skalę działania.

Laurella to nie jedyna firma odzieżowa Grupy Kapitałowej Immobile, która posiada także markę Quiosque. Obecna na rynku od blisko 30 lat może pochwalić się rozbudowaną siecią sklepów stacjonarnych w całej Polsce. Rozwój Quiosque wspomagają ostatnie przejęcia takich brandów modowych jak marka obuwnicza Akardo, cenione zegarki Błonie czy biżuteria artystyczna MaraSimSim. – W taką strategię rozwoju idealnie wpisuje się konsolidacja z Laurellą – mówi Sławomir Winiecki.

Sławomir Winiecki, wiceprezes Grupy Kapitałowej IMMOBILE, nie ma wątpliwości, że współpraca będzie owocna dla wszystkich. – Konsolidacja daje duże możliwości, co jest istotne w ciężkich dla branży czasach, kiedy kontrola kosztów jest istotnym wyzwaniem. Dzięki konsolidacji uruchomimy nowe kanały sprzedaży, zyskamy na wspólnych projektach marketingowych. Synergia pozwoli oszczędzić na powierzchni magazynowej, skorzystać przez naszych partnerów z innych możliwości, również kapitałowych, jakie daje silna Grupa Kapitałowa.

Grupa Kapitałowa IMMOBILE to konglomerat spółek, notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 roku. Oprócz branży odzieżowej, Grupa działa obecnie w takich segmentach rynku jak przemysł, budownictwo przemysłowe, automatyka i elektroenergetyka, developing oraz hotelarstwo. Działalność w takiej strukturze, jest dla niej sposobem na stabilny rozwój w trudnym otoczeniu gospodarczym.

Materiał prasowy

Poprzedni artykułJak misja i wizja firmy wpływają na jej rozwój?
Następny artykułOrganizujesz konferencję biznesową? Dowiedz się, jak wybrać hotel na konferencję w górach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj