Magazyny na wynajem w Łodzi

Magazyny na wynajem w Łodzi

Łódź jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej rozwijających się rynków magazynowych – znajduje się tu wiele parków logistycznych i hal do wynajęcia. Łódź oferuje świetne położenie w centrum i dobre skomunikowanie. Specjalna Strefa Ekonomiczna to dodatkowa zachęta na wynajem magazynu w Łodzi.

Łódź – metropolia przemysłowa

Początek przemysłu włókienniczego w Polsce ma związek z Łodzią. W XIX wieku rozpoczął się dynamiczny rozwój tej gałęzi gospodarki. Wtedy też powstała osada sukiennicza Nowe Miasto i trakt znany nam dzisiaj jako główna ulica handlowa – Piotrkowska, a także liczne fabryki i manufaktury. Łódź z kolei nazwano „ziemią obiecaną”, do której przybywało coraz więcej ludności z okolicznych wsi skuszonej perspektywą lepszego życia. W końcu pobito rekord w przyroście ludności – na początku XX w. mieszkało w niej około pół miliona ludzi.

Łódź po transformacji w latach 90

Przemysłowa metropolia wciąż rosła – Łódź po wojnie wciąż stanowiła główny ośrodek przemysłu włókienniczego. Sytuacja ta trwała do transformacji gospodarczej w latach 90., kiedy to Łódź musiała szybko dokonać zmian – dziś z powodzeniem rozwijają się takie branże, jak np. IT, nowe technologie, fotografia, film, design, usługi dla biznesu, turystyka weekendowa itp. Miasto wiele też zyskało dzięki inwestycjom zrealizowanym ze środków otrzymanych z Unii Europejskiej.

Magazyny na wynajem w Łodzi i okolicy

Dzisiaj miasto odgrywa też dużą rolę w logistyce i magazynowaniu – powierzchnie magazynowe w Łodzi cieszą się ogromnym powodzeniem. Możliwości inwestycyjne przekonują inwestorów do budowania hal produkcyjnych w Łodzi i okolicy, m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, Strykowie czy Pabianicach itd.).

Również Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma ogromne znaczenie, gdyż dzięki licznym ulgom ułatwieniom rośnie liczba zainteresowanych tymi terenami przedsiębiorców. Atutem miasta jest również położenie i dobre połączenia komunikacyjne z resztą kraju. Łódź to ważny węzeł komunikacyjny – dostępne są autostrady oraz drogi ekspresowe i krajowe, m.in. A1, A2, S8, S14, DK14 i DK7, są tu dworce autobusowe, liczne połączenia kolejowe oraz lotnisko. Komunikacja miejska zapewnia dojazd także pracownikom do magazynów na wynajem w Łodzi i okolicy.

Obiektów jest tak wiele, że można znaleźć coś na miarę swoich możliwości oraz oczekiwań – magazyny i hale do wynajęcia w Łodzi mają różną wielkość, są położone w różnych częściach miasta lub regionu itd. Zainteresowanie nimi rośnie, a w planach są kolejne inwestycje.

Poprzedni artykułPośrednictwo pracy w nowym wydaniu
Następny artykułPraca w biurze – jak walczyć z głośnymi telefonami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj