Kurs księgowości od podstaw do samodzielnego księgowego z Polbi!

Księgowość to bardzo ważna część każdej działalności gospodarczej. Nie wszyscy przedsiębiorcy chcą zajmować się tym samodzielnie, stąd bardzo duże zapotrzebowanie na usługi księgowe. Do prowadzenia spraw finansowych klientów nie są potrzebne specjalistyczne studia – odpowiednie kwalifikacje zapewni profesjonalny kurs dla księgowych.

Kursy dla początkujących

Swoją karierę w księgowości warto zacząć z kursem Polbi. Na szkoleniu uczestnicy zdobywają podstawową wiedzę z zakresu księgowości i rachunkowości, nauczą się także obsługi głównych programów rachunkowych, np. Symfonii FK. Na kursach poruszane są jeszcze kwestie związane z prawem podatkowym, dzięki czemu przyszły księgowy będzie mieć rozeznanie w przepisach i nauczy się je odpowiednio interpretować.

Dużym udogodnieniem jest to, że na kursach nie jest wymagana fizyczna obecność. Wiele szkoleń odbywa się online, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących bądź studiujących, które nie mają czasu na zajęcia stacjonarne. Kurs Księgowości Polbi obejmuje część teoretyczną i praktyczną, a ostatnim etapem nauki jest egzamin, po którym wydawany jest certyfikat zawodowy. Ukończenie kursu bardzo ułatwia zdobycie pracy w księgowości i można nawet z takimi uprawnieniami założyć własne biuro rachunkowe.

Kurs na głównego księgowego

Posada specjalisty do spraw rachunkowości to pierwszy szczebel w nowej karierze zawodowej. Kolejnym etapem jest stanowisko głównego księgowego, który obejmuje już więcej obowiązków i wymaga od pracownika rozleglejszej wiedzy. Zdobyć ją można na kursie dla głównych księgowych. Szkolenie koncentruje się na samodzielnym prowadzeniu księgowości, tworzeniu sprawozdań finansowych dla małych i dużych firm, sporządzaniu raportów, rozliczeń podatkowych, rocznej sprawozdawczości finansowej.

Dzięki szkoleniu księgowy zdobywa m.in. wiedzę, jak dokonywać wyceny kosztów wytworzenia produktu, wyceny składników aktywów i pasywów, wyceny bilansowej składników wyrażonych w walucie obcej, uczy się ewidencji rozliczeń międzyokresowych kosztów czynnych w aspekcie podatkowym i bilansowym, rozliczeń międzyokresowych przychodów, kosztów i przychodów na przełomie lat obrotowych. Można też dodatkowo zgłosić się na szkolenia dla specjalistów, na przykład z zakresu prawa pracy i ZUS, majątku i środków trwałych.

Poprzedni artykułCzym różni się automatyczna krojownia tkanin od tradycyjnej?
Następny artykułBadanie marketingowe, a odkrywanie potrzeb pacjentów i doskonalenie usług

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj