Krzesła obrotowe – najpopularniejsze wyposażenie biura

Istnieje wiele rodzajów krzeseł podczas aranżacji biura. Duże, wypchane krzesła dodają wnętrzu komfortu. Krzesła barowe ułatwiają korzystanie ze stołu w restauracji. Krzesła ogrodowe pozwalają zrelaksować się na zewnątrz. W przypadku przestrzeni biurowych, najlepszym wyborem są krzesła obrotowe.

Krzesła obrotowe do biurka: wygoda i funkcjonalność

Co odróżnia krzesło obrotowe od innych rodzajów krzeseł? Pozwala nam się swobodnie i szybko obracać i przemieszczać. Może to być niezbędna funkcja dla lekarzy, osób w biurach i innych pracowników, którzy potrzebują być mobilni w trakcie pracy. Dzięki obrotowemu krzesłu możesz przenosić się z miejsca na miejsce bez konieczności wstawania. Możesz również uzyskać dostęp do szafek na dokumenty lub innych akt bez konieczności wstawania. Wszystko, czego potrzebujesz to delikatne pchnięcie nogami.

Kiedy wchodzisz do biura, zwykle wiesz, gdzie będą siedzieć klienci. Krzesła dla klientów są zwykle nieruchomymi, nie obrotowymi krzesłami, gdzie nacisk jest położony na komfort niż na wydajność. Krzesła te są stworzone, aby dać klientowi poczucie komfortu. Krzesło obrotowe jest zaprojektowane, aby pomóc w pracy. Ponieważ tego typu krzesła są zwykle spotykane w biurach, często są zaprojektowane tak, aby były bardzo wygodne i zapewniały wsparcie dla pleców. Pracownicy biurowi spędzają dużo czasu na krzesłach, więc powinny być zaprojektowane tak, aby łagodzić ból pleców i inne problemy fizyczne, wynikające z długiej pracy w pozycji siedzącej.

Nie ma nic bardziej komfortowego niż rozkładane krzesło obrotowe, które można dopasować do ciała. Prawidłowo wyregulowane krzesło obrotowe z odchylanym oparciem może zmniejszyć obciążenia, a także ułatwić ruch. Większość z nich ma też podłokietniki, które znacznie ułatwią wygodne siedzenie przez długi czas. Krzesła te są dostępne w wielu różnych projektach, dzięki czemu łatwo je dopasować do biura.

Jedną z najlepszych funkcji tego typu krzesła jest możliwość obrotu o 360 stopni. Ułatwia to poruszanie się i swobodną pracę w dowolnym kierunku. Inne ważne cechy to podłokietniki, podparcie pleców i regulacja ułatwiająca dopasowanie krzesła do własnych preferencji. Krzesło to także wygodne miejsce do siedzenia i relaksu, gdy jesteś zmęczony lub przepracowany. Dzięki podpórkom pod krzesłem będziesz mógł wygodnie rozprostować nogi. Niektóre krzesła mają nawet wbudowane opcje podgrzewania lub masażu, aby złagodzić napięcie w szyi czy w plecach. Fotele rozkładane są dostępne w wielu opcjach kolorystycznych i różnych materiałach, takich jak tkanina, mikrofibra, skóra i wiele innych.

Krzesło obrotowe to standard wyposażenia biura

Wszystkie krzesła biurowe różnią się przeznaczeniem, wzornictwem i materiałem. W większości przypadków rodzaj zależy od tego, dla kogo krzesło jest przeznaczone:

  • Dla kierownika.
  • Dla personelu.

Krzesło menedżerskie ma zawsze wysokie oparcie, zapewnia maksymalny komfort i cechuje je reprezentacyjny wygląd. Najdroższym materiałem jest skóra. Konstrukcja powinna być tak ergonomiczna i wygodna, jak to tylko możliwe. Fotel dla personelu powinien być praktyczny i wygodny.

Aby w największym stopniu odciążyć plecy, konieczne jest wybranie krzesła z anatomicznie ukształtowanym oparciem. Oznacza to, że jego konstrukcja jak najdokładniej odtwarza kształt pleców i styka się z nim w jak największej liczbie punktów. Wybieraj raczej modele z zagłówkiem i podpórką pod ugięciem odcinka lędźwiowego. W niektórych modelach krzeseł kąt oparcia można regulować w szerokim zakresie. Optymalne pochylenie to nieco ponad 90 stopni w stosunku do siedziska – wtedy kręgosłup lędźwiowy normalnie się rozluźnia podczas pochylania. W innych modelach kąt oparcia, a także wysokość siedziska są regulowane jednocześnie. Osobno warto zwrócić uwagę na modele, w których podstawą oparcia nie jest sztywna rama, ale siatka. Jej elastyczność sprawia, że konstrukcja jest ergonomiczna i dopasowuje się do kształtu kręgosłupa.

Siedzisko, tak samo jak oparcie, w dużej mierze odpowiada za komfort, a także jest kluczowe jeśli chodzi o zdrowie kręgosłupa i ukrwienie. Tutaj wysokość jest także regulowana nawet w tych najprostszych fotelach biurowych i pozwala dopasować dany model do wymaganej wysokości jaka jest potrzebna do stanowiska pracy oraz samego wzrostu osoby siedzącej. W bardziej zaawansowanych technologicznie modelach można również regulować głębokość sadzenia. Wszyscy różnimy się wzrostem, proporcjami ciała i budową, ale do wygodnego siedzenia konieczne jest, aby plecy opierały się o oparcie, a odległość zewnętrznej krawędzi siedziska od wewnętrznego zgięcia kolana była równa szerokości dłoń. Siedzisko powinno być okrągłe lub przynajmniej zaokrąglone i koniecznie nieco wklęsłe pośrodku. Krawędź powinna być zagęszczona i mieć wygięcie, aby naczynia krwionośne nóg nie były naciskane, a przepływ krwi w nich nie był zakłócony.

Poprzedni artykułClick & collect – czy pandemia przyczyniła się do wzrostu znaczenia tego rozwiązania?
Następny artykułOdpowiednie podłoże podłogowe pod przyszłą posadzkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj