Kredyt konsolidacyjny to wybór wielu osób, które mają zobowiązania finansowe zaciągnięte w kilku różnych firmach. Pozwala w prosty sposób zamienić spłatę wielu rat na jedną dużą, którą wpłaca się co miesiąc na jedno konto bankowe. Na rynku dostępnych jest wiele kredytów konsolidacyjnych, jednak najwygodniejszym jest kredyt konsolidacyjny online, o który można wnioskować całkowicie bez wychodzenia z domu. Jak uzyskać taki kredyt? Odpowiadamy!
Kredyt konsolidacyjny online to produkt przygotowany przez banki, który skierowany jest do młodszych uczestników rynku finansowego. Ma być on alternatywą dla pożyczek konsolidacyjnych dostępnych przez internet. Decydują się na niego szczególnie te osoby, które cenią sobie szybkie oraz proste rozwiązania bankowe, a do tego obyte są z bankowością mobilną. Wzięcie kredytu konsolidacyjnego w sieci jest zwykle nieskomplikowane, jednak nie każdy może skorzystać z takiej opcji.
Kredyt konsolidacyjny online – dla kogo jest przeznaczony?
Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla tych, którzy mimo wielu zaciągniętych zobowiązań wciąż jeszcze mają zdolność kredytową. Nie mają więc na niego szans osoby, które wpadły już w spiralę zadłużenia. Przed udzieleniem kredytu konsolidacyjnego bank bada każdy wniosek tak, jakby składał go zupełnie nowy klient. Prześwietla więc klientów w bazach takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy ERIF. Jeśli więc Twoje zobowiązania są już przeterminowane, nie masz szans na ich konsolidację. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych więc w praktyce nie istnieje.
Kredyt konsolidacyjny online obwarowany jest podobnymi warunkami, które musi spełnić kredytobiorca w przypadku tradycyjnej formy konsolidacji. Niekiedy jednak istnieje limit wartości zobowiązań, jakie można skonsolidować bez wychodzenia z domu. W przypadku wyższych kwot będziesz musiał pojawić się w banku osobiście. Warunki udzielenia zobowiązania musisz sprawdzić każdorazowo w banku.
Kredyt konsolidacyjny – co obejmuje?
Kredyt konsolidacyjny pozwala powiązać szereg zobowiązań w jedno. Niektóre banki są gotowe skonsolidować jedynie zobowiązania zaciągnięte w tym samym lub innym banku. Konsolidacji podlegają więc kredyty hipoteczne, gotówkowe, czy kredyty na samochód. Możesz jednak znaleźć oferty banków, które konsolidacją obejmują również chwilówki, pożyczki na raty oraz przekroczone limity na kartach kredytowych.
Kredyt konsolidacyjny online – jak go uzyskać?
Kredyt konsolidacyjny online uzyskasz w dosłownie kilku krokach. Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na stronie internetowej wybranego przez Ciebie banku. Musisz wpisać w nim interesującą Cię kwotę oraz zakres konsolidacji, ale również dane osobowe, kontaktowe oraz związane z Twoimi dochodami. Ponadto konieczne jest przejście weryfikacji tożsamości. Odbywa się to za pomocą przelewu na niewielką kwotę lub też z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji. Jeśli kwota konsolidacji nie jest bardzo wysoka, masz szansę na otrzymanie kredytu bez dodatkowych formalności.
Konsolidacja online – jakie ma zalety?
Konsolidacja online ma szereg zalet, które zachęcają do skorzystania z tej opcji. Największą jest z pewnością wygoda oraz możliwość łatwiejszego zarządzania miesięcznym budżetem domowym. Ogromną zaletą jest również zmniejszenie ryzyka, że w nadmiarze obowiązków zapomnisz o zapłaceniu raty zobowiązania, co może wiązać się z bardzo wysokimi kosztami dodatkowymi.
Jeśli do tej pory zaciągnięte zobowiązania mocno odbijały się na Twoim miesięcznym rozporządzalnym budżecie, z pewnością ucieszysz się, że konsolidacja spowoduje wydłużenie czasu spłaty kredytu. Jego ostateczne koszty przez to wzrosną, jednak Ty będziesz mógł zmniejszyć miesięczne wydatki, jakie do tej pory przeznaczałeś na raty kredytowe. Pamiętaj, że każdorazowo możesz negocjować warunki konsolidacji. Nie musisz od razu zgadzać się na te zaproponowane przez bank.
Konsolidacja online – czy zawsze się opłaca?
Konsolidacja online wydaje się doskonałym wyjściem, jednak nie w każdej sytuacji jest tak samo opłacalna. Niekiedy okazuje się, że koszty z nią związane są na tyle wysokie, że nie warto się na nią decydować. W większości przypadków ogromną pomocą w oszacowaniu kosztów kredytów jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Możesz wybrać w nim wskazać łączną kwotę konsolidowanych zobowiązań, aby porównać, jakie warunki zaoferują Ci poszczególne banki.
Pamiętaj jednak, że porównywać nie tylko oprocentowanie kredytu. Weź pod uwagę również wysokość prowizji, dodatkowych zabezpieczeń oraz opłat związanych z opóźnieniami w spłacie kredytu.