Korzystny wynajem pracowników z zagranicy

Leasing pracowniczy, wyzywany inaczej Wynajmę pracowników jest usługą, w związku z którą podmiot, najczęściej agencja pracy tymczasowej wypożycza danych pracowników do konkretnego pracodawcy. Umowę na określony czas, cel, a także stawki. Podmiotem, który zabiegał wypożyczenie pracowników jest sam pracodawca. Co więcej aby możliwe było ich oddelegowanie konieczna jest stosowna pisemna zgoda.

Leasing pracowniczy – praca tymczasowa

Najczęściej leasing pracowników realizowany jest przez agencję pracy. Pracownicy z Ukrainy zostają wówczas skierowanie do wykonywania pracy w konkretnej firmie. Praca ta podejmowana jest na podstawie umowy o pracę tymczasową. Charakteryzuje się ona trójstronnym stosunkiem pracy, gdyż takim przypadku stronami są pracownik tymczasowy, pracodawca, a także agencja pracy tymczasowej. Zarówno za Proces rekrutacji jaki i zatrudnienia zawsze kompleksowo odpowiadać musi agencja pracy, która podpisuje umowę z przedsiębiorstwem.

Bardzo często pracownicy z Białorusi zatrudnianie są podczas prac sezonowych, kiedy ilość obowiązków jest najwyższa. Pozwala to na sukcesywny rozwój przedsiębiorstw, a także na zwiększanie ich roli na konkurencyjnym rynku. Większa liczba pracowników to także szansa na zwiększenie obrotów działalności firmy, a tym samym na zwiększenie przychodów. Dodatkowo pracownicy posiadający stosowne wykształcenie oraz kwalifikacje zawodowe są niezwykle cennym zasobem każdego przedsiębiorstwa, który umożliwia jego rozwój. Tym samym leasing pracowniczy bardzo często wykorzystywany jest w przypadku branż charakteryzujących się sezonowością. Jednakże leasing sprawdza się idealnie także w sytuacji, kiedy w danej branży dochodzi do niespodziewanych wzrostów zapotrzebowania na pracowników. W takiej sytuacji konieczne jest szybkie zrekrutowanie oraz zatrudnienie dużej ilości pracowników.

Koszty leasingu pracowniczego

Agencja pracy pośredniczy w zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Dzięki temu Umożliwia ona optymalizację budżetu, a także redukcję kosztów, które związane są z zatrudnieniem nowych osób. Bardzo często agencja pracy zatrudnia cudzoziemców, na podstawie umów cywilnoprawnych, w przypadku których koszty zatrudnienia są dużo niższe aniżeli w odniesieniu do umów o pracy. Firmy, które korzystają z leasingu pracowników rozliczają się z faktycznie przepracowanych roboczogodzin. Są one finansowane za stałą stawkę godzinową, która jest uzależniona od zakresu pracy na danym stanowisku, a także od umiejętności i doświadczenia danego pracownika.

Więcej informacji na temat wynajmu pracowników można znaleźć na stronie agencji pracy Work In.

Poprzedni artykułAkcesoria basenowe – popularne sprzęty dla właścicieli basenów
Następny artykułTeatralny Dolny Śląsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj