Korzystna współpraca z pracownikami z krajów wschodnich

Wschodnia gospodarka znajduje się obecnie w trudnej sytuacji. Aby znaleźć pracę, Ukraińcy, Białorusini czy Mołdawianie często są skłonni pracować za niższe wynagrodzenie i chętniej przyjmują pracę o niższych wymaganiach w zakresie umiejętności, mniej prestiżową. Jest wielu z nich, którzy szukają pracy za granicą i zostali zwerbowani przez rząd do pracy w innych krajach.

Możliwości zatrudnienia osób z krajów bloku wschodniego

Białorusini szukają pracy także za granicą ze względu na wysokie bezrobocie, co otwiera wynajem pracowników z Białorusi. Mołdawianie chcą też lepszych warunków pracy i wyższych zarobków niż to, co zastają w domu, więc wyjeżdżają również za granicę. Ukraina to kraj, który od dłuższego czasu boryka się z problemami ekonomicznymi. Doprowadziło to do wysokiej stopy bezrobocia i wykwalifikowanej siły roboczej, która poszukuje pracy za granicą. Białoruś jest krajem Europy Wschodniej z populacją 10 milionów ludzi. Na gospodarkę tego kraju wpływa sytuacja polityczna i nałożone na nią przez Rosję sankcje gospodarcze, które doprowadziły do bezrobocia sięgającego wysokich progów. Mołdawia jest krajem Europy Wschodniej z populacją 3 milionów ludzi. Gospodarka tego kraju jest silnie uzależniona od rolnictwa, co sprawia, że jest podatna na wahania cen i trendy na rynkach światowych.

Utalentowani i pracowici ludzie czekają na zatrudnienie

Jeśli szukasz utalentowanej i wykwalifikowanej siły roboczej, powinieneś rozważyć wynajem pracowników z Ukrainy. Mają świetną etykę pracy i są bardzo oddani swojej pracy. Białoruska siła robocza jest również bardzo utalentowana i zrobi wiele, aby odnieść sukces. Mają doskonałą etykę pracy i są gotowi pójść o krok dalej. Mołdawia ma wielu wykwalifikowanych pracowników, którzy będą w stanie wykonać każdą pracę, jakiej potrzebujesz. Dzięki temu wynajem pracowników z Mołdawii ma sens. Zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy jest duże. Firmy w USA, Włoszech i Szwajcarii poszukują pracowników z Ukrainy. Niedawne badanie Banku Światowego wykazało, że na Ukrainie jest ponad 1,5 miliona bezrobotnych. Na Białorusi stopa bezrobocia wynosi 8,8%, a w Mołdawii 9%. Sytuacja związana z wojną tylko to pogorszyła. W związku z trwającym kryzysem gospodarczym na Ukrainie, Białorusi i Mołdawii wiele osób poszukuje pracy. Możliwości z tym związane często wykorzystują pracodawcy poszukujący osób do relatywnie mało wykwalifikowanych prac. Wielu pracodawców pozostawia pochlebne opinie na temat pracy z ludźmi z tych krajów, oceniając ich jako pracowitych i uczciwych.

Poprzedni artykułTikTok Ads – tworzenie reklam, cele reklamowe, tiktok for business
Następny artykułJak reklamy banerowe Google Ads mogą pomóc rozwojowi Twojej marki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj