Koniec WebAPI w Allegro – z ErpBox nie będziesz zaskoczony!

Każdy przedsiębiorca sprzedający na Allegro i korzystający z obsługi i zarządzania ofertami w WebAPI w ostatnich tygodniach otrzymał z całą pewnością wiadomość e-mail zatytułowaną „3 czerwca usuniemy metody do obsługi i zarządzania ofertami w WebAPI”.

Jeśli jesteś w tej grupie z pewnością zastanawiasz się nad dalszymi losami swojej sprzedaży na tym kanale – i szukasz rozwiązań, dzięki którym w dalszym ciągu Twoja sprzedaż na Allegro będzie miała się dobrze. Szczęśliwie trafiłeś na ten artykuł, w którym nie tylko wyjaśnimy skąd tyle szumu i co możesz z tym zrobić.

Allegro wygasza WebApi – jak to wpłynie na sprzedaż?

WebApi jest usługą sieciową, która umożliwia integrację konta Allegro z aplikacjami zewnętrznymi. Usługa WebApi towarzyszy Allegro od ponad 10 ciu lat i przez ten okres starała się nadążyć za dynamicznym rozwojem platformy i jej możliwości.

Jednak równocześnie WebAPI jest starym rozwiązaniem Allegro, a jak wszyscy wiemy – jeśli chodzi o eCommerce zawsze trzeba iść w stronę unowocześnionych rozwiązań. Nic więc dziwnego, że twórcy największej polskiej platformy sprzedażowej zdecydowali się na duży krok naprzód, jakim jest wyłączenie starego API i skupienie całej swojej uwagi na rozwoju REST API – czyli podstawowego API Allegro. To dobra tendencja, ale jak to zwykle bywa ze zmianami – nie pozbawiona pewnych komplikacji.

Komplikacje mogą dotknąć sprzedawców, którzy zaangażowani w sprzedaż na Allegro mniej lub bardziej przypadkowo zbagatelizują jasne komunikaty ze strony platformy dotyczące działań zmierzających do całkowitego usunięcia WebAPI. Dla tych, którzy czują się nieco zorientowani mamy dwie dobre wiadomości:

1. Wyłączenie WebAPI przeprowadzone będzie etapami (aż do całkowitego wygaśnięcia tego Allegro API w 2020 roku).

2. Istnieją rozwiązania pomagające zachować płynność sprzedaży w trakcie podejmowanych przez Allegro działań – programiści platform do zarządzania sprzedaży jak ErpBox aktualizują na bieżąco oprogramowanie dostosowując je do wprowadzanych zmian.

W obliczu powyższych informacji zachęcamy do szczegółowego zapoznania się zarówno z harmonogramem wprowadzanych zmian przez Allegro, który jest dostępny w zasobach witryny dedykowanej deweloperom (tutaj: https://developer.allegro.pl/schedule/), jak również z zaznajomieniem się z możliwościami zaawansowanego systemu ErpBox, który dynamiczne się do nich dostosowuje.

Manager Allegro w ErpBox – więcej niż bezproblemowa integracja

Manager Aukcji Allegro w ErpBox to rozwiązanie nowoczesne i intuicyjne, dlatego jest dla e-sprzedawców tym, czego potrzebują aby nie tylko sprzedawać na Allegro, ale i sprzedawać coraz więcej – niekoniecznie poświęcając na to wykładniczo więcej czasu. Dużym walorem Managera Allegro jest jego wspomniana intuicyjność i przejrzystość – co znacznie skraca czas potrzebny do wystawiania i zarządzania aukcjami.

Wybrane możliwości Managera aukcji Allegro w ErpBox to:

  • zestawy parametrów – automatyczne uzupełnianie podstawowych pól Allegro
  • wybór zdjęć do aukcji z bazy produktów lub z szablonu
  • wystawianie i edycja aukcji z nowym opisem Allegro
  • przejrzyste filtrowanie aukcji
  • synchronizacja zakończonych aukcji, cen, ilości z Allegro

Warto również dodać w kontekście wprowadzanych przez Allegro zmian w API iż wkrótce Manager wraz z jego aktualizacją związaną z RestAPI zyska dodatkowe funkcjonalności, które sprawią iż korzystanie z niego będzie nieść jeszcze większe korzyści.

Planowane nowe opcje w Managerze aukcji Allegro:

  • jeszcze bardziej unowocześniona wersja formularza Allegro
  • możliwość przeniesienia zakończonej oferty do archiwum, w celu oznaczania aukcji których nie chcemy już wznawiać ani modyfikować
  • możliwość łatwego wyświetlenia ofert zakończonych, dla których powrócił stan magazynowy (w celu ponownego wystawienia/wznowienia aukcji)
  • możliwość wyszukiwania aukcji po frazie w opisie
  • automatyczne określenie powodu zakończenia aukcji (zakończono w Allegro, zakończone przez ErpBox z powodu braku stanu, zakończenie ręczne przez użytkownika)

Oczywiście Manager Aukcji Allegro to nie wszystko, co oferuje nowoczesna platforma do zarządzania e-sprzedażą ErpBox – więcej na jej temat można znaleźć na stronie https://www.erpbox.pl/. Warto zajrzeć tym bardziej, że przez 21 dni testowanie systemu jest darmowe i nie zobowiązuje do pozostanie w ErpBox po okresie próbnym. Każdy mądry sprzedawca nie będzie czekał, aż Allegro usunie WebApi – ale sięgnie po rozwiązania zapewniające mu płynność sprzedaży już teraz, czy jesteś jednym z nich?

Poprzedni artykułNowy porządek. O fintechowej rewolucji
Następny artykułJak zarobić na kupnie nowych apartamentów?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj