Kiedy warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej?

Szukasz pracy? Myślisz o tym, aby zwiększyć swoje zarobki? Bardzo często najlepszym sposobem jest skorzystanie z pomocy agencji pracy tymczasowej. Sprawdź już teraz, jak znaleźć dobrze płatną pracę i to w krótkim czasie.

Czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej to firma, która pomaga w znalezieniu pracy w pełnym lub niepełnym wymiarze czasowym. Tego rodzaju pośrednik sprawia, że proces poszukiwania pracy staje się dla nas, jak i dla pracodawcy znacznie łatwiejszy oraz szybszy.

Bardzo popularna w ostatnich latach jest praca za granicą. W tym może pomóc agencja pracy tymczasowej za granicą. To dobry wybór nie tylko dla osób, które chcą dorobić czy dla studentów. Wiele osób dzięki takim agencjom zyskuje długofalowe miejsce pracy.

Częstym wyborem jest praca za granicą w Niemczech. Jeśli nie znasz języka niemieckiego, to nie oznacza, że musisz rezygnować z zarabiania w euro w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Uczyć się języka niemieckiego możesz już na bieżąco w pracy, a wcześniejszy etap rekrutacji może być przeprowadzony w języku polskim. Umożliwia to współpraca między Twoim przyszłym pracodawcą a agencją pracy za granicą. Takie pośrednictwo sprawia, że zazwyczaj podpisujesz umowę o pracę bezpośrednio z polską firmą, dlatego nie ogranicza Cię w żaden sposób bariera językowa. To z kolei sprawia, że możesz czuć się bardziej komfortowo i maksymalnie ograniczyć stres.

W jakich branżach najłatwiej można znaleźć pracę za granicą?

Wysokie zarobki i pewne miejsce pracy to marzenie wielu osób. Jeśli jednak w Twoim regionie rynek pracy znacząco zaczął się kurczyć lub aktualne zarobki nie pozwalają Ci na życie takie, jakie byś chciał lub chciała, czas to zmienić. Wyjazd na granicę może być najlepszym wyjściem. W znalezieniu dobrej oferty może pomóc Ci agencja praca za granicą.

Zastanawiasz się, czy masz wystarczające kwalifikacje i doświadczenie, aby móc skutecznie szukać pracy za granicą naszego kraju. W rzeczywistości to znacznie łatwiejsze niż myślisz, tym bardziej że wiele firm za granicą zatrudnia osoby, które nie mają absolutnie żadnego doświadczenia. Co nie oznacza, że nie ma tam miejsca dla specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Wręcz przeciwnie, będą oni jeszcze wyżej cenieni! 

Szczególnie opłaca Ci się szukać pracy w następujących branżach:

 • produkcja;
 • usługi kurierskie;
 • opieka nad osobami starszymi;
 • logistyka i transport;
 • branża budowlana;
 • automatyka;
 • IT;
 • obsługa klienta;
 • branża e-commerce.

Wiele ofert zapewnia stabilne miejsce pracy nie tylko na kilka tygodni czy miesięcy, ale nawet na kilka lat. 

Agencja praca za granicą – dlaczego warto?

Podsumujmy, jakie są najważniejsze zalety pracy dla agencji pracy za granicą. 

 • Na pewno ogromną korzyścią jest brak bariery językowej. Nie musisz znać języka niemieckiego czy innego obcego języka, aby przejść pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną i legalnie pracować za granicą.
 • Gdy zostaniesz zatrudniony lub zatrudniona przez polską agencję pracy tymczasowej za granicą, będziesz ubezpieczony w polskim NFZ. Zatem nie będziesz mieć przerwy w ubezpieczeniu, a przy tym zyskasz ochronę na wypadek konieczności skorzystania ze służby zdrowia w Polsce lub w krajach UE.
 • Agencja pracy za granicą to gwarancja oszczędności czasu. Możesz znacznie szybciej znaleźć ofertę, która spełni Twoje oczekiwania zarówno pod względem finansowym, jak i zawodowym.
 • Wiele agencji oferuje też szkolenia dla pracowników, co pomaga w ich rozwoju.
Poprzedni artykułIle można zarobić jako opiekunka osób starszych w Niemczech?
Następny artykułKrajowy System eFaktur KSeF w Twojej firmie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj