Zakupu wyposażenia magazynowego dokonujemy stosunkowo rzadko, a zatem dobrze wybrać trafione produkty. Na jakie regały magazynowe postawić, czym się charakteryzują i jakie są ich zastosowania?
Jakie regały magazynowe wybrać?
Wyposażenie magazynowe bywa traktowane po macoszemu, jednak zupełnie niesłusznie. Podstawowym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę podczas zakupów, są miejsca przechowywania, czyli regały magazynowe. W końcu to one umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni w budynku oraz zapewniają bezpieczeństwo składowanym towarom. Jak je wybrać, by sprawdzały nienagannie się przez długie lata?
Jaki rodzaj regałów jest najpopularniejszy w magazynach?
Najpopularniejszym rodzajem mebli, z których korzysta się w większości magazynów na świecie, są regały magazynowe paletowe. Nie są zbyt drogie, a jednocześnie umożliwiają wygodne przechowywanie produktów na paletach i nie tylko – łatwo można dostosować je do składowania beczek czy szpuli. Ustawione w odpowiednich odległościach od siebie umożliwiają dostęp do produktów z obu stron. Takie rozwiązanie ułatwia też przeprowadzanie inwentaryzacji.
Jaki powinien być dobry regał magazynowy?
Dobry regał magazynowy to taki, który ma zadeklarowane przez producenta wyższe obciążenie maksymalne, niż to, którego potrzebujemy. Powinien być stabilny oraz szybki i łatwy w rozkładaniu. Dzięki temu w momentach przemeblowania lub niewykorzystywania całej przestrzeni można przechowywać regał złożony czy też łatwo przetransportować go w inne miejsce. Regały magazynowe o podwyższonej wytrzymałości znajdziesz przykładowo w asortymencie marki AB RACK, specjalizującej się w dystrybucji mebli do magazynów, a także projektowaniu i wykonywaniu ich na zamówienie.
Z czego może być wykonany regał magazynowy?
Regały magazynowe mogą być wykonane z metalu, płyt wiórowych i MDF. Największą popularnością cieszą się zdecydowanie te stalowe, ze względu na dużą lekkość i łatwość transportu, a jednocześnie ogromną wytrzymałość. Jeżeli stal jest dodatkowo ocynkowana, zapewnia to ochronę przed korozją i osłabieniem właściwości materiału, co zdarza się w szczególności w miejscach, w których nie w pełni panujemy nad poziomem wilgotności. Regały tego rodzaju łatwo też ze sobą łączyć.