Jakie narzędzia są niezbędne w ubojni?

W obecnym przemyśle spożywczym, gdzie wydajność pracy ma ogromne znaczenie, niezbędne są odpowiednie narzędzia i maszyny usprawniające proces przetwórczy. Zakłady uboju zwierząt oprócz rygorystycznych wymagań sanitarnych, muszą spełniać również te technologiczne, które pomogą zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jakie urządzenia są potrzebne w ubojni, aby poprawić efektywność i zwiększyć potencjał zakładu w branży spożywczej.

Jak przebiega proces uboju?

Ubojnia, w tym również rzeźnia jest placówką, w której wykonuje się działalność związaną z ubojem i patroszeniem zwierząt rzeźnych. Działanie wiąże się również z obróbką poubojową oraz kontrolą weterynaryjną, ze względu na przeznaczenie mięsa do spożycia dla ludzi. Przepisy zawarte w ustawach oraz rozporządzeniach szczegółowo regulują zasady uboju, oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Co powinno znaleźć się w podstawowym wyposażeniu ubojni?

Praca bez odpowiednich maszyn jest nieefektywna, a w dłuższej perspektywie również nierentowna. Niezbędne jest posiadanie odpowiednich urządzeń, które zwiększą wydajność oraz możliwości rozwoju przedsiębiorstwa. Ilość narzędzi oraz ich wielkość będzie się różnić w zależności od potrzeb i rodzaju działalności.

Podstawowym i niezbędnym urządzeniem w rzeźni jest pistolet do ogłuszania zwierząt. Prawodawca w art. 34 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt nakazuje ubój zwierząt jedynie po uprzednim pozbawieniu świadomości. Narzędzie to pozwala w humanitarny sposób postępować z bydłem i trzodą chlewną. Aparat ubojowy oszałamia zwierzęta o wadze lekkiej, średniej, ciężkiej i najcięższej, poprzez nabój uwalniany pod wpływem ciśnienia wytworzonego w komorze urządzenia. Wysokiej jakości sprzęt zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy rzeźnika oraz zapewni szybką i nieświadomą śmierć dla zwierzęcia.

Jakie cechy posiada odpowiednie wyposażenie ubojni?

Odpowiednio dobrane urządzenia pod kątem prowadzonych czynności, znacznie usprawnia procesy technologiczne. Maszyny, takie jak aparaty ubojowe, powinny przede wszystkim cechować się wysoką jakością, a co za tym idzie – bezawaryjnością. Ponadto powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, aby zapewnić pracownikom bezpieczne warunki pracy. Kupując pistolet do ogłuszania zwierząt, warto także nabyć urządzenie od sprawdzonego producenta o ugruntowanej pozycji na rynku, co daje gwarancję jakości i niezawodności.

Gdzie nabyć niezbędne wyposażenie do ubojni?

Chcąc nabyć wysokiej jakości aparat ogłuszający, warto zainwestować w specjalistyczny sprzęt, posiadający odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. Sklep internetowy Centrum Higieny oferuje aparaty ubojowe pochodzące od liderów branży: JP6, Matador oraz Blitz. Sprzedawca oferuje niezawodny sprzęt w konkurencyjnej cenie. Ponadto Centrum Higieny oprócz pistoletów do ogłuszania zwierząt, posiada również akcesoria wymienne do narzędzi rzeźniczych. Poszukując maszyn spełniających wszystkie normy jakości i bezpieczeństwa, sklep Centrum Higieny będzie trafnym wyborem.

Poprzedni artykułJakie są kluczowe etapy procesu restrukturyzacji?
Następny artykułZdrowy styl życia z poradnią dietetyczną – jak osiągnąć wymarzoną formę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj