Jak założyć firmę na Malcie?

Malta jest magiczną wyspą, dzięki czemu rokrocznie przyciąga do siebie turystów. Jest ona jednak nie tylko ciekawym miejscem do odwiedzenia podczas wakacji, ale i państwem-miastem o idealnych warunkach dla rozwoju przedsiębiorstw. Wyróżnia się bowiem innowacyjnym podejściem do biznesu i gospodarki, a także wyjątkowo elastycznym systemem podatkowym. Z tego artykułu dowiesz się, jak założyć firmę na Malcie i dlaczego warto to rozważyć!

Rajska wyspa z silną polityką pro-przedsiębiorską

Malta wyróżnia się zarówno swoją naturą i kulturą, jak i polityką pro-przedsiębiorską. Sukces ekonomiczny tego państwa-miasta jest bowiem oparty w dużej mierze na kapitale zagranicznym oraz zyskach z turystyki. Do największych zalet dla inwestorów decydujących się na rejestrację biznesu na terenie tego kraju należy z pewnością niska stawka podatku dochodowego dla przedsiębiorców. Wynosi ona zaledwie 5% (dla porównania: stawka standardowa dla przedsiębiorstw w zarejestrowanych na terenie Rzeczypospolitej wynosi aż 19%). Walutą obowiązującą na Malcie jest Euro.

Najważniejsze zalety Malty

Stabilne otoczenie gospodarcze i prawne Malty oraz szereg rozwiązań prawnych, które wdrożone zostały w celu przyciągnięcia inwestorów, sprawiają, że jest to kraj idealny dla osób poszukujących miejsca do legalnej optymalizacji podatków. Dzięki przepisom eliminującym problem podwójnego opodatkowania, firma na Malcie ma naprawdę duże szanse na generowanie znaczącego kapitału. Co więcej, inwestorzy nie muszą obawiać się także podatku od zysków kapitałowych czy opodatkowania dywidend. To jednak nadal nie są wszystkie zalety Malty! Brak regulacji dotyczących cen transferowych oraz cienkiej kapitalizacji, a także przepisy sprzyjające rozwojowi nowych technologii także działają na korzyść przedsiębiorców rozważających prowadzenie spółki na terenie tego kraju.

Zakładanie firmy na Malcie

Proces zakładania firmy na Malcie nie należy do szczególnie skomplikowanych, aby jednak w pełni wykorzystać potencjał tego kraju i oferowanych przez jego rząd udogodnień, najlepiej powierzyć go profesjonalistom, np. z prawnikom z Thompson&Stein. Współpraca z ekspertami sprawi, że proces rejestracji przebiegnie szybko i bezproblemowo. Gdy firma zostanie już zarejestrowana, oferują także takie usługi jak obsługa księgowa, korespondencji, pomoc w otwarciu rachunków bankowych, czy uzyskaniu licencji (jeśli jest ona konieczna). Klienci takich podmiotów jak kancelarie prawne mogą liczyć na obsługę w języku polskim, co jest niezwykle przydatne, gdy chodzi o zagadnienia związane z prawem i podatkami, które w języku maltańskim i angielskim brzmią jednak zupełnie inaczej.

Założenie firmy na Malcie ma wiele zalet. Aby jednak sam proces jej rejestracji i prowadzenia przebiegał prawidłowo, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Inwestycja w ich usługi z pewnością się zwróci, patrząc na korzyści oferowane przez politykę pro-inwestycyjną Malty.

Poprzedni artykułDlaczego warto korzystać z podziemnych parkingów w dużych miastach?
Następny artykułCzym się kierować przy wyborze kredytu? 8 przydatnych wskazówek dla każdego kredytobiorcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj