Jak wykorzystać platformę do planowania i budżetowania, aby osiągnąć firmowe cele finansowe?

Ręczne planowanie oraz budżetowanie przechodzi do przeszłości. Obecnie firmy stawiają na nowoczesne rozwiązania. Wśród nich szczególną popularnością cieszy się narzędzia do planowania i budżetowania oferowane przez Incube, która pomaga w osiąganiu celów finansowych. Jak można ją wykorzystać? Sprawdźmy!

Do czego można wykorzystać narzędzia do planowania i budżetowania?

  • Zyskania dostępu do wiarygodnych informacji w czasie rzeczywistym,
  • korzystania ze scenariuszy „co-jeśli”,
  • tworzenia niezawodnych prognoz,
  • zarządzania zmianami w nagłych sytuacjach,
  • mierzenia i monitorowania wydajności oraz stopnia realizacji budżetu,
  • zapewnienia bezpieczeństwa przechowywanym lokalnie lub w chmurze danych.

Jak wdrożyć narzędzia do planowania i budżetowania w firmie?

Oczywiście każda nowa technologia w przedsiębiorstwie może spotkać się z oporem pracowników ze względu na konieczność nauki zupełnie innego systemu. Specjaliści doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego jako odpowiedzialny partner IBM, Incube opracował zestaw działań mających na celu optymalizację procesów FP&A.

Zaczynają się one od doradztwa przy wyborze realnie niezbędnych rozwiązań, aby zrealizować kompleksowe projekty od dostawy licencji, poprzez wdrożenie, szkolenia i późniejsze utrzymanie. Następnie przeprowadzają autorskie warsztaty z oferowanej technologii, a wieloosobowy zespół wsparcia klienta jest potem przez cały czas dostępny.

Na tej podstawie łatwo wywnioskować, że wybrane narzędzia do planowania i budżetowania faktycznie stanie się pomocnym narzędziem, a nie tylko kolejnym oprogramowaniem.

Połączenie z innymi rozwiązaniami

Planowanie i budżetowanie są z tej perspektywy najważniejsze, lecz warto pamiętać o pozostałych możliwościach. Profesjonalne oprogramowanie umożliwia bowiem integrację z nie mniej przydatnymi funkcjami. Mowa zwłaszcza o raportowaniu oraz analityce biznesowej (IBM Cognos Analytics), a także konsolidacji finansowej (IBM Cognos Controller). Tak wszechstronne podejście Incube IBM Platinium Business Partner pozwala znacznie lepiej zarządzać dostępnymi zasobami. A co najważniejsze: przynosi liczne korzyści.

Korzyści z do planowania i budżetowania w liczbach

Jak właściwie przekłada się to na realne zyski? Na szczęście nie trzeba w tym celu przygotowywać osobnych prognoz. Efekty działania zostały już sprawdzone przez firmy, które skorzystały z tego rodzaju narzędzi. Po implementacji rozwiązania można liczyć na:

  • 63% zaoszczędzonego czasu na planowaniu budżetu,
  • 80% szybsze przetwarzanie systemu planowania,
  • 70% zaoszczędzonego czasu na przygotowywaniu prognoz,
  • 133% średniego ROI.

To doskonale pokazuje, z jak przydatnym narzędziem ma się do czynienia.  Po więcej informacji zapraszamy na Linkedin gdzie w trakcie akcji #butikdlaCFO opowiadamy o planowaniu i budżetowaniu, także od strony merytorycznej.

Poprzedni artykułJak wybrać idealne nowe mieszkanie w Krakowie?
Następny artykułJakie są korzyści z zastosowania skanera laserowego 3D w procesie produkcji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj