Jak wybrać program do zarządzania zleceniami?

Sprawna obsługa zleceń to warunek konieczny do tego, by firma dobrze się rozwijała i zdobywała nowych, zadowolonych klientów. Obecnie zarządzanie zleceniami jest dużo łatwiejsze, bo można korzystać z praktycznych aplikacji. Czy jednak każdy taki program spełni swoje zadanie?

Co powinien oferować dobry program do zarządzania zleceniami?

Darmowe aplikacje to najczęściej po prostu elektroniczne planery, z ograniczoną liczbą funkcji, które tylko w niewielkim stopniu usprawniają pracę całego przedsiębiorstwa. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem będzie rozbudowana aplikacja, jak FaciliTime, która posiada szereg dodatkowych opcji oraz wygodne narzędzia ułatwiające nie tylko obsługę zleceń, ale też na przykład pracę magazynu czy nadzór nad flotą pojazdów.

Aplikacja pomaga na każdym etapie planowania i realizacji zleceń. Szybsze tworzenie nowych zadań to zasługa asystenta planowania oraz specjalnie przygotowanych szablonów, do tego program przesyła ważne informacje w czasie rzeczywistym, bierze pod uwagę lokalizację pracowników oraz samochodów, automatycznie aktualizuje zmienione dane u wszystkich osób mających dostęp do firmowej aplikacji.

Program dla wybranej branży

Pod względem szczegółów, obsługa zleceń różni się w zależności od branży. Aplikacja do zarządzania firmą bardzo to ułatwia, ponieważ bierze pod uwagę charakter zleceń oraz usprawnia komunikację między różnymi zespołami. Mając do dyspozycji odpowiedni program, w krótkim czasie można zareagować na potrzeby swoich klientów i skrócić czas wykonania zamówionej usługi, a jeśli było to zadanie niestandardowe, przygotowana wcześniej tabela stawek i cen pomoże dokonać właściwej wyceny.

Aplikacja błyskawicznie znajduje osoby o najodpowiedniejszych kompetencjach dla danego zlecenia, optymalizuje trasy pojazdów oraz zmniejsza koszty obsługi. Pracodawca może też na bieżąco śledzić, jak przebiega postęp prac, czy po drodze wystąpiły jakieś problemy oraz jaki był końcowy efekt realizacji zadania.

Jak program zwiększa wydajność?

Dobre planowanie to połowa sukcesu. Nadmierne wydatki to często efekt właśnie źle zorganizowanej pracy, kiedy pracownicy dublują swoje zadania, nie otrzymują pełnych informacji bądź nie dociera do nich na czas przypomnienie o wprowadzonych zmianach. Program do zarządzania zleceniami eliminuje te problemy i umożliwia stałą kontrolę nad pracą wszystkich zatrudnionych osób.

Poprzedni artykułJak krok po kroku prawidłowo prać i czyścić wykładziny?
Następny artykułTrójkąt roboczy w kuchni – co warto o nim wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj