Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego? – Czym się kierować przy wyborze

Wybór dobrego doradcy kredytowego to nie lada wyzwanie dla każdej osoby, która zamierza zaciągnąć zobowiązanie finansowe na znaczną kwotę. Oczywiście korzystanie z usług doradcy nie jest jakimś wymogiem stawianym przez banki, jednak, aby zaoszczędzić sobie czasu, nerwów, a także pieniędzy warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Czym się jednak kierować przy wyborze doradcy kredytowego?

Poszukaj niezależnego doradcę kredytowego

W obecnych czasach niejeden doradca kredytowy Poznań pracuje w firmie, która ma jakieś powiązania z konkretną instytucją finansową, przez co możemy mieć pewność, że będzie on nas zachęcał do skorzystania z usług tej konkretnej placówki, nawet jeśli na rynku istnieją lepsze oferty. Z tego też względu najlepiej rozejrzeć się za ofertą niezależnego doradcy kredytowego, który z pewnością dołoży wszelkich starań, aby wyszukać dla nas najkorzystniejszą ofertę finansową.

Popytaj znajomych

Jeśli zależy nam na naprawdę dobrym doradcy kredytowym, to świetnym rozwiązaniem może być popytanie naszych znajomych, którzy mieli już okazję korzystać z usług takiej osoby. Dzięki temu będziemy mogli zapoznać się z obiektywną opinią na temat danego doradcy, wypytując przy okazji o wszystkie szczegóły takiej współpracy.

Sprawdź opinie w sieci

Niezależnie czy wybierzemy niezależnego doradcę, czy też takiego powiązanego z konkretną instytucją, to koniecznie powinniśmy poczytać w internecie wszelkie opinie na jego temat, które z pewnością pomogą nam dokonać właściwego wyboru. Takich opinii możemy szukać przede wszystkim w mediach społecznościowych, a także serwisach branżowych, mając wówczas możliwość zadania konkretnych pytań osobom wystawiającym ocenę.

Zapoznaj się z ofertę i sprawdź doświadczenie doradcy

Dobry doradca kredytowy powinien mieć przede wszystkim rozległą ofertę produktów i to różnych instytucji finansowych. Im jest ona większa, tym łatwiej jest bowiem wybrać najlepsze rozwiązanie w szczególności pod względem finansowym. Kolejnym ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest doświadczenie danego doradcy. Im dłużej działa on w branży i na bieżąco monitoruje zmieniające się co chwile oferty banków, tym lepiej pomoże nam dobrać optymalne dla nad rozwiązanie.

Jakie cechy powinien mieć dobry doradca kredytowy?

Nie od dziś wiadomo, że doradca doradcy nierówny. Aby zatem wybrać tego właściwego. Warto przyjrzeć się cechom, które powinny wyróżniać dobrego doradcę kredytowego. Taka osoba powinna przede wszystkim:

  • być kompetentna (ważne jest nie tylko to, aby miał on odpowiednią wiedzę, ale potrafił również we właściwy sposób ocenić zarówno potrzeby, jak i możliwości swojego klienta),
  • być komunikatywna (dobry doradca powinien w jasny i zrozumiały dla nas sposób przekazywać wszelkiego rodzaju informacje, mając również umiejętność słuchania oraz odpowiadania w przejrzysty dla nas sposób na pytania),
  • mieć odpowiednie doświadczenie (dzięki niemu cały proces ubiegania się o kredyt z pewnością przebiegnie szybko i sprawnie a dzięki praktycznej wiedzy szlifowanej od lat mamy pewność tego, że przedstawi on nam z pewnością najlepszą ofertę znajdującą się na rynku).
Poprzedni artykułProblem z paczkomatem? Sprawdź, co możesz zrobić!
Następny artykułTonery do drukarek – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj