Jak wybrać dobre szkolenie jakościowe?

Szkolenia ISO 9001

W dzisiejszych czasach certyfikat  ISO 9001 jest podstawą, gdy chcesz skutecznie prowadzić przedsiębiorstwo w wielu branżach. Niestety, często praca z normą kończy się po uzyskaniu certyfikatu. To błąd. Dlaczego warto spełniać wymagania systemu zarządzania jakością we własnej organizacji i po co szkolić personel?

Zalety wdrożenia systemu ISO 9001

System zarządzania jakością zgodny z ISO 9001 wprowadza firmę na wyższy poziom organizacyjny. Opisanie procesów, powiązań między nimi oraz zastosowanie wskaźników pozwala monitorować działanie firmy. Aby móc skutecznie wdrożyć założenia systemu zarządzania jakością koniecznością są szkolenia ISO 9001.

Dobrze przygotowana kadra będzie wiedziała jak przestrzegać zasad jakości. A jeśli zdarzać się będą błędy, wyłapie je auditor wewnętrzny systemu zarządzania.

Jak wybrać dobry kurs ISO 9001?

Bez względu na to, czy są to szkolenia auditor ISO 9001 czy o innej tematyce, trzeba wiedzieć kto jest trenerem. Można trafić na osoby posiadające dużą wiedzę i doświadczenie. Niestety, branża szkoleniowa jest również pełna ludzi, którzy mają do zaoferowania wyłącznie podstawowe, podręcznikowe. Z tego powodu, pierwszym krokiem w wyborze szkolenia ISO 9001 online powinna być weryfikacji trenera.

szkolenia ISO 9001

Drugą kwestią, na która warto zwrócić uwagę to forma kursu. Szkolenia online z ISO 9001:2015, będą równie wartościowe co stacjonarne, jeśli masz motywację, by zdobyć wiedzę. Warto zwrócić uwagę na to, aby część praktyczna (warsztaty) zajmowała większą część programu. Idealnym rozwiązaniem są szkolenie zamknięte – na miejscu w firmie, wykorzystujące przykłady z życia wzięte. W ten sposób można nabyć umiejętności w obecności eksperta systemów zarządzania. Należy się koniecznie zapoznać z programem kursu, aby nie pomijał wymagań normy takich jak zarządzanie ryzykiem, szkolenia, ciągłe doskonalenie. Trener powinien przedstawić też narzędzia jakości, powiedzieć, o procesie auditu, certyfikacji. Poznanie tych kwestii powinno być oparte nie tylko o wykład. Tylko ćwiczenia i praktyka sprawią, że szkolenie jest skuteczne.

Dobrze, by szkolenie kończyło się egzaminem. Dobre wyniki są gwarancją dla przedsiębiorcy, że pracownicy zrozumieli materiał kursu i wymagania ISO 9001:2015 nie są im obce.
Zakończenie szkolenia powinno być zwieńczone tym, że uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat.

Po co regularnie szkolić?

Aby system funkcjonował bez zarzutu zgodnie z wymaganiami normy, koniecznie trzeba rozwijać pracownika poprzez cykliczne szkolenia ISO 9001. W ten sposób wymóg doskonalenia, kompetencje pracowników zostają na wysokim poziomie, potrzeby klientów są spełnione, a  firma dostosowuje się do wymagań normy. nie spadnie poniżej pewnego poziomu, co bezpośrednie przełoży się na jakość usług lub produktu.

Podsumowując, ISO 9001:2015 jest nie tylko potwierdzeniem zdobycia odpowiedniego certyfikatu, ale również pozwala stworzyć w organizacji właściwe podejście, które jest nakierowane na wymagania klienta. W ten sposób można oferować mu produkt najwyższej klasy jednocześnie stale doskonaląc procesy działające w przedsiębiorstwie. Aby to osiągnąć koniecznie trzeba posiadać przeszkolony, świadomy i zmotywowany do działania personel.

Poprzedni artykułWyposażenie gastronomii – gdzie warto szukać najlepszego sprzętu?
Następny artykułZarób na własnym samochodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj