Jak urządzić domowe biuro?

Praca zdalna stała się dla niektórych codziennością. Aranżacja domowego biura to podstawa, by stworzyć warunki dla komfortowej pracy. Własna przestrzeń urządzona w praktyczny oraz sprzyjający koncentracji sposób, pozytywnie wpływa na kreatywność i ułatwia codzienne obowiązki. Gabinet powinien motywować do działania i nastawiać pozytywnie do pracy.

Jakie meble do biura?

Gabinet domowy nie musi być w oddzielnym pomieszczeniu, może również znajdować się w salonie, sypialni czy jadalni. Ważne jest zagospodarowanie miejsca, w którym ma powstać kącik do pracy. Wybór mebli zależy od dysponowanej przestrzeni. Mając mały kąt, warto się zastanowić nad biurkiem połączonym z szufladami, co pozwoli ograniczyć potrzebne miejsce. Ważną funkcją biurka jest regulacja wysokości, która jest pomocna do prawidłowej postawy oraz wygody siedzącego. Następnym ważnym elementem jest krzesło, to na nim spędzamy kilka godzin, a niewyprofilowane może utrudnić codzienne obowiązki. Zasadniczo powinno mieć regulowane podłokietniki oraz oparcie. Komody na ważne dokumenty należy umieścić w zasięgu ręki, co ułatwi i nie zdekoncentruje podczas pracy.

Akcesoria do domowego biura

Najważniejsze jest oświetlenie, praca przy komputerze w zaciemnionym pokoju jest męcząca dla oczu. Można zaopatrzyć się w lampkę ze wbudowaną ładowarką indukcyjną, dzięki czemu nie będzie potrzebne dodatkowe gniazdko na niepotrzebne kable. Kolejnym ważnym elementem wyposażeniem naszego biurka powinna być mata na biurko, która pozwala zabezpieczyć biurko przed licznymi zniszczeniami. Podkładka jest wykonana z materiału, który uniemożliwia zarysowania, zalania czy przypadkowe zabrudzenia biurka. Dobrym pomysłem na aranżacje biura jest powieszenie plakatu nad biurkiem. Plakat pozwoli na oderwanie i zrelaksowaniu wzroku od komputera i chwilową relaksacją.

Kolory biura

Barwy pomieszczenia są bardzo istotne, wpływają nie tylko na wygląd wnętrza, ale też w dużej mierze na samopoczucie. W biurze domowym istotne jest używanie
kolorów, które wspomagają koncentrację i rozwój kreatywności. Sprzyjają temu takie kolory jak; zielony, fioletowy i niebieski – w dodatku nie męczą wzroku, co sprzyja pracy przy komputerze. Można również postawić na biel, brąz oraz szarość, to neutralne barwy, które nie wpływają mocno na psychikę, natomiast działają kojąco na stres oraz uspokajają. Należy unikać koloru czerwonego oraz pomarańczowego, oddziałują pobudzająco, jednak w nadmiernej ilości przytłaczają i źle wpływają na psychikę.

Poprzedni artykułJak urządzić salon z jadalnią?
Następny artykułRobotyzacja procesów biznesowych: czy zmiany mogą zaszkodzić pracownikom?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj