Jak przygotować się do pracy we Francji?

Kraj nad Sekwaną kusi swoim pięknem oraz tradycyjną, oryginalną kuchnią. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego Francja jest popularnych celem podróży. Coraz częściej staje się ona celem wyjazdów pracowniczych ze względu na zachwycające zarobki oraz warunki pracy na wysokim poziomie. Od 2008 roku Polacy bezproblemowo mogą udać się do pracy we Francji, w której są bardzo mile widziani. Pracodawcy różnych branż cenią sobie pracowitość Polaków i chętnie zatrudniają ich u siebie.

O czym pamiętać przed rozpoczęciem pracy we Francji?

Polaków we Francji chroni Francuski Kodeks Pracy. W wielu źródłach można zaczerpnąć informacji, że pracownicy we Francji są niemal nie do zwolnienia. Mimo że jest to mit, to Kodeks Pracy w większości przypadków staje po stronie pracownika, regulując przysługujące mu prawa. Pierwszym krokiem do podjęcia pracy we Francji jest dopełnienie wszystkich formalności związanych z wyjazdem. Wiele z wymogów możemy, a nawet wręcz powinniśmy spełnić jeszcze przed wyjazdem. Oprócz samego znalezienia interesującej nas pracy warto zadbać o wszystkie wymagane dokumenty. Ważność dowodu osobistego oraz paszportu, na podstawie którego będziemy mogli znaleźć się na terytorium Francji oraz podpisać umowę z przyszłym pracodawcą to najistotniejsza rzecz. Jeśli szukamy pracy w konkretnej branży, a pracodawca wymaga naszych dyplomów oraz dokumentów potwierdzających kwalifikacje powinny one być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język francuski.

Najpopularniejsze zawody we Francji

Francja, będąc na drugim miejscu pod względem wielkości gospodarki w krajach Unii Europejskiej, gości każdego chętnego do pracy specjalistę. Liczba wolnych miejsc pracy wciąż rośnie, a najpopularniejszą branżą, w której Francja poszukuje pracowników to budownictwo. O pracę nie będą się musieli również martwić mechanicy samochodowi, hydraulicy, elektrycy oraz spawacze.

Wzrost liczby osób starszych, z jakim zmaga się Francja, spopularyzowało zatrudnianie osób do opieki nad seniorami. W takiej pracy często poszukiwane są osoby z medycznych wykształceniem jak pielęgniarki oraz osoby posiadające szkolenia i kursy związane z opieką.

Francja to kraj bardzo turystyczny co powoduje, że bez żadnego doświadczenia jesteśmy w stanie znaleźć w niej pracę. Praca we Francji w branży hotelarskiej, gastronomicznej lub usługowej również stoi otworem dla każdej osoby poszukującej swojego miejsca pracy. W kraju słynącym z produkcji win bardzo popularne są również zbiory na plantacjach winogron.

Jak znaleźć pracę we Francji?

Praca we Francji, tak samo, jak w Polsce, możliwa jest do znalezienia w Internecie. Jeśli już rozpoczynasz szukanie pracy, to zaktualizuj i dopasuj swoje CV do ofert, które Cię interesują. Jeśli masz wysokie kwalifikacje, list motywacyjny na pewno nie zaszkodzi. Nie bój się wysyłać swojej kandydatury do firm, które zwróciły Twoją uwagę. Jeśli posiadasz również profil na portalach biznesowych, to również go zaktualizuj. Pracodawcy lubią wiedzieć, jak wyglądają, czym się zajmują oraz co interesuje ich przyszłych pracowników, zwłaszcza że to od Twojej autoprezentacji oraz posiadanego doświadczenia w głównej mierze zależy czy zostaniesz przyjęty.

Źródło zdjęć: freepik.com

Poprzedni artykułToaleta budowlana – jak wybrać ten element zaplecza sanitarnego?
Następny artykuł8 cech i zalet Digital Signage

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj