Jak pracować efektywnie w dobie pracy hybrydowej?

Praca w trybie hybrydowym zmusiła wiele osób do zmiany codziennych nawyków. Wymaganie pracy z domu postawiło swoim pracownikom wielu pracodawców. Nie każdy jednak był na taką ewentualność przygotowany.

Home Office spowodował zmianę higieny pracy, która w dużej mierze przeniosła się do domu. Sytuacja nieco się zmieniła, gdy okazało się, że pracownicy mogą częściowo wrócić do swoich biur. Obecnie to właśnie model hybrydowy stał się najbardziej popularny, czyli łączenie trybu stacjonarnego z pracą w domu. Taki model to wyzwanie dla dwóch stron, zarówno dla pracodawcy, który musi zachować biuro do pracy, jak i dla pracownika, który na stałe wchodzi w tryb częściowej pracy z domu. Każda ze stron musi stworzyć odpowiednie warunki do pracy, dzięki funkcjonalnym meblom i doskonałymi jakościowo i mechanicznie fotelami biurowymi.

Domowe biuro sprzyja większej mobilizacji do pracy

Praca z domu może kojarzyć się niezobowiązująco, jednak nic bardziej mylnego. Efektywny pracownik to taki, który w domu ma warunki porównywalne do tych z biura. A zatem nie wystarczy siedzieć przy stole na zwykłym krześle, tylko zadbać o gabinet w osobnym pokoju lub choćby miejsce wydzielone do pracy. Biurko i fotel to podstawa wydajnej pracy w domu. Jeśli chodzi o biurko to powinno mieć minimum 90 centymetrów szerokości, co zapewnia oczekiwany komfort i miejsce na potrzebne akcesoria i sprzęty. Jeśli ma regulowaną wysokość, to jest to ogromny plus. Fotel do biurka to mebel, który musi być ergonomiczny i dawać komfort, a nie ból pleców. Regulowana wysokość i zagłówek to niezbędne cechy dobrego fotela do pracy. Warto, aby fotel biurowy posiadał różne mechanizmy, takie jak na przykład mechanizm ruchowy, który umożliwia blokowanie go w określonej pozycji. Z kolei mechanizm ergonomiczny pozwala na ciągle podparcie pleców i kręgosłupa. 

Jaki powinien być idealny fotel do biura?

  • oparcie powinno być regulowane, a jego wysokość i głębokość dostosowana do osoby siedzącej 
  • mechanizm ruchowy powinien zapewnić swobodne bujanie lub blokowanie miski fotela 
  • powinien posiadać mechanizm do jednoczesnego odchylenia siedziska i oparcia 

W przypadku takich mebli do biura w domu, warto postawić na klasyczne i lekkie modele, dopasowane do reszty wystroju. Dobrze wybrane meble biurowe zdecydowanie zwiększą wydajność pracy, niezależnie od tego, czy ma się osobny pokój jako gabinet czy tylko aranżuje się przestrzeń do pracy w większym pokoju.

Wygodne meble biurowe to ważne zadanie dla pracodawcy

Praca hybrydowa zakłada częściową pracę z biura, dlatego pracodawca ma również solidne zadanie do wykonania. W zależności od tego, czego szuka i jaki ma budżet na wyposażenie miejsc pracy, takie meble biurowe powinien wybrać. Można wybrać systemy tanie i funkcjonalne, które będą odpowiednie na mniejszy budżet. Inne osoby docenią modułowe meble, które można dowolnie aranżować i tworzyć różne kombinacje, w zależności od aktualnych potrzeb. Kilku pracowników może siedzieć w jednym obszarze, mając całkowicie niezależne biurka. Takie rozwiązanie sprawdzi się w biurach, gdzie nie ma za wiele miejsca. Meble lekkie z elementami aluminium, a jednocześnie eleganckie będą idealne do biura rachunkowego lub miejsca, gdzie gromadzi się dużo dokumentów. Meble z kontenerami docenią pracownicy, którzy gromadzą dokumenty. A może wybrać nowoczesne meble gabinetowe w kolorze kasztanu? Będą wyglądać profesjonalnie w gabinecie kancelarii prawnej lub dyrektora. Opisane modele to właśnie meble Kami, z których można stworzyć wygodne biuro domowe lub funkcjonalny gabinet w firmie. Dostosowane do potrzeb zarówno użytkowników indywidualnych, jak i pracodawców szukających kompleksowych rozwiązań do biur. 

Tekst sponsorowany: KAMI – idealne i nowoczesne meble biurowe dla Twojej firmy – kami.pl

Poprzedni artykułSztuczna inteligencja coraz popularniejsza w biznesie
Następny artykułKredyt czy pożyczka – jakie kryteria należy spełnić, aby otrzymać dodatkową gotówkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj