Jak powstają nowoczesne hale produkcyjne?

Z roku na rok rośnie popularność i zainteresowanie nowoczesnym budownictwem. Zapewnia ono solidność konstrukcji i możliwość szerokiego zastosowania takich obiektów do celów biznesowych. Nie inaczej jest w przypadku nowoczesnych hal produkcyjnych, po które do firmy Borga zgłasza się wiele klientów. Jak powstają tego rodzaju obiekty budowlane, co jest ważne podczas procesu budowlanego i o czym warto pamiętać przed zleceniem prac?

Jak przebiega budowa hal produkcyjnych?

Hala produkcyjna zaczyna się zawsze od dobrego projektu architektonicznego i spełnienia rygorystycznych norm budowlanych. Najpierw określasz własne oczekiwania do projektu architektonicznego, wymiary hali, której wybudowanie chcesz zlecić, a dopiero potem – po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń – następuje realizacja projektu i budowa hali dla Twojego biznesu. Każda hala produkcyjna powstaje zwykle na podstawie indywidualnych preferencji klienta i jego potrzeb biznesowych, dlatego tak istotne jest dokładne sprecyzowanie własnych oczekiwań na etapie konsultacji projektowych.

Budowa hal produkcyjnych wymaga:

  • szczegółowego określenia indywidualnych potrzeb,
  • opracowania koncepcji architektonicznej,
  • dopasowania grubości izolacji do tzw. temperatury projektowej, która będzie panowała wewnątrz hali,
  • dostosowania obiektu do restrykcyjnych norm budowlanych.

Wtedy po spełnieniu wszystkich wymogów prawnych zamówiona hala jest budowana.

Każda hala produkcyjna jest dopasowywana do procesu produkcji firmy, która ją zamawia. Na etapie konsultacji projektowej fachowy doradca zawsze zapyta Cię, jakie wymiary powinien mieć taki obiekt budowlany, jaki rodzaj działalności będzie prowadzony wewnątrz hali. Wszystko po to, aby precyzyjnie określić obciążenia, izolację i pozostałe parametry konstrukcyjne. Na etapie projektowym jedynym ograniczeniem mogą być warunki zabudowy lub ograniczenia wynikające z planu zagospodarowania przestrzennego terenu.

Hale produkcyjne są montowane w taki sposób, aby zapewniały bezpieczeństwo i spełniały nie tylko restrykcyjne normy budowlane, ale przede wszystkim oczekiwania klientów. Ze względu na duże możliwości rozpiętości wewnętrznych budowa hal przemysłowych realizowana jest bez podpór nawet do 50 metrów szerokości! Dzięki temu wybudowane obiekty przemysłowe są bardzo przestronne i pozwalają na realizowanie wielu celów biznesowych!

Co warto wiedzieć przed zleceniem budowy hali?

Każda hala produkcyjna projektowana jest wedle określonych wymagań klienta tak, aby spełniała również określone cele biznesowe danej działalności. W związku z tym, że każdy taki obiekt jest indywidualnym projektem, należy precyzyjnie określić własne wymagania dot. hali i poinformować firmę Borga o charakterze działalności oraz przeznaczeniu takiej hali.

Przed zleceniem projektu architektonicznego zdecydowanie warto określić możliwie jak najprecyzyjniej własne oczekiwania odnośnie do konstrukcji. Pozwala to stworzyć dokładnie taki obiekt, jakiego oczekujesz i jakiego Twój biznes potrzebuje, a takie projekty realizuje firma Borga.

Hale produkcyjne firmy Borga umożliwiają montaż dowolnej liczby suwnic o dowolnie wybranym obciążeniu, co pozwala na szerokie możliwości zastosowania takich obiektów i dopasowania ich do indywidualnie do potrzeb każdego klienta.

Firma Borga w tego rodzaju obiektach budowlanych wykorzystuje dwa rodzaje izolacji: płyty warstwowe o zróżnicowanej grubości lub sprawdzony system izolacyjny z blach i wełny. Rodzaj izolacji jest ściśle uzależniony od tzw. temperatury projektowej obiektu i przy późniejszym użytkowaniu determinuje koszty związane z ubezpieczeniem budynku.

Dlaczego warto zlecić budowę hali firmie Borga?

Każda hala produkcyjna ma zapewnioną odpowiednią izolację termiczną, dlatego klient, który ją zamawia, zyskuje pewność, że obiekt budowlany jest starannie zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi. Grubość izolacji hali jest dobierana w zależności od określonej w projekcie temperatury i zwykle są to wartości wyższe niż 16 stopni Celsjusza, dlatego warto mieć ten aspekt na uwadze przy zlecaniu budowy obiektu.

Nowoczesne hale produkcyjne to gwarancja wysokiej jakości wykonania w ustalonym terminie i zastosowania wielu nowatorskich rozwiązań projektowych. Wszystko po to, by klienci firmy Borga byli zadowoleni z funkcjonalnych obiektów budowlanych, które spełniają rygorystyczne normy budowlane i indywidualne wymagania klienckie. Warto przekonać się o tym osobiście i skonsultować projekt własnej hali z ekspertami.

Nowoczesna hala produkcyjna – inwestycja, która się opłaca!

Jeśli prowadzisz biznes i myślisz o tym, aby zwiększyć moce przerobowe swojej firmy produkcyjnej, to zdecydowanie warto zlecić firmie Borga budowę kolejnej hali produkcyjnej dla swojego biznesu! Dlaczego? Przede wszystkim to szansa na zwiększenie mocy przerobowych, zyskanie większej przewagi konkurencyjnej w branży, a jednocześnie szansa na wzrost zysków w firmie! Budowa hali produkcyjnej to inwestycja, która się opłaca, dlatego warto wziąć ją pod uwagę.

Poprzedni artykułJak wybrać idealne miejsce na spotkanie firmowe lub rodzinne?
Następny artykułISO 9001 – co to takiego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj