Jak poprawić jakość strony internetowej?

Jak poprawić jakość strony internetowej - audyt seo

Internet to bez wątpienia ogromne źródło potencjalnych klientów. Trzeba jednak zrobić coś, by do nich trafić. Najprostszym rozwiązaniem jest założenie firmowej strony WWW. Może się jednak okazać, że samo jej posiadanie nie wystarczy. Aby nasz portal spełniał swoje zadanie musimy upewnić się, że ma on wysoką jakość.

Mobilnie

Świat poszedł do przodu, a wraz z nim miniaturyzacja. Wiele osób wybiera raczej telefony i tablety niż nieporęczne laptopy. Dlatego też, tak ważne jest by strona WWW naszej firmy była responsywna. Co to oznacza? Musi ona dostosowywać się do urządzeń mobilnych. Załóżmy, że klient będzie chciał dokonać zakupu w naszym sklepie internetowym akurat korzystając ze smartphone‘a. Jeśli okaże się, że ma spore trudności w poruszaniu się na portalu, nie widzi pełnego obrazu strony, musi ją przesuwać nie tylko w górę i w dół, ale także na boki, to możemy być niemal pewni że szybko zrezygnuje z zakupu i więcej do nas nie wróci. Internauci lubią szybkość i wygodę, powinniśmy mieć to na uwadze projektując własny serwis.

Odpowiednie treści

Kolejną ważną kwestią jest to, co zamieszczamy na stronie. Wszystkie teksty powinny być unikalne i interesujące. Piszmy na tematy, które mogą zaciekawić naszych klientów. Świetnym rozwiązaniem może być blog. Oprócz tego, że możemy opisywać tam kwestie istotne dla odbiorców, narzędzie to będzie także przydatne pod katem pozycjonowania. To właśnie na blogu możemy wykorzystywać tak zwane słowa kluczowe.

Sprawdzenie

Zdarza się, że nasza strona pozornie wygląda świetnie. Dostosowuje się do urządzeń mobilnych, staramy się uzupełniać ją ciekawymi treściami, a mimo to rzadko dochodzi do konwersji. Wtedy najlepiej skorzystać z tak zwanego audytu SEO. W Fabryce Marketingu specjaliści dokładnie sprawdzą nasz serwis, wskażą ewentualne błędy i podpowiedzą jak je naprawić.

Własna strona WWW to sporo pracy. Nie kończy się ona w momencie powstania serwisu, można powiedzieć, że dopiero wtedy zaczyna się naprawdę. Warto jednak poświęcić swój czas na tworzenie portalu, ponieważ dzięki temu mamy większe szanse na dotarcie do ogromnej grupy potencjalnych klientów.

Poprzedni artykułWydruki wielkoformatowe – rodzaje
Następny artykułKosze transportowe – sposób na optymalne wykorzystanie magazynu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj