Jak nie podjadać w pracy?

podjadanie w pracy

Dla wielu osób podjadanie w pracy to realny problem. Bardzo często nie jest to kwestia głodu, a po prostu przyzwyczajenia, nudy albo konieczności “zajęcia czymś rąk”. Zamiast po pełnowartościowe posiłki sięgamy wtedy po kaloryczne przekąski, skutkiem czego bardzo szybko możemy zauważyć dodatkowe kilogramy na wadze. Jak temu zapobiec? O czym warto pamiętać? Mamy na to parę sprawdzonych sposobów!

Zbilansowane, odżywcze posiłki to podstawa

Dobrze dobrany jadłospis to klucz do sukcesu. Jeśli Twoje posiłki będą sycące unikniesz głodu zaraz po posiłkach i nie będziesz sięgać po kaloryczne przekąski pomiędzy nimi. Odpowiednio dobrane składniki sprawią, że przestaniesz odczuwać potrzeby jedzenia cukru i innych równie niezdrowych rzeczy.

Pilnuj swojego jadłospisu

Niekoniecznie musisz zmuszać się do jedzenia pięć razy dziennie o sztywnych godzinach, jeśli jest to dla Ciebie problemem. We wszystkim trzeba zachować rozwagę. Pamiętaj jednak o tym, że nie powinno się opuszczać żadnego posiłku. Kiedy to robisz, poziom cukru we krwi spada, co powoduje, że sięgniesz po przekąskę. Zwykle nie syci ona na tyle, by przestać na jednej, więc zjadasz następne. Regularne jedzenie to podstawa!

Pamiętaj o wodzie!

Odpowiednie nawodnienie naszego organizmu jest naprawdę istotne. Co prawda woda nie jest w stanie zapełnić żołądka i zniwelować uczucia głodu, w momencie kiedy naprawdę potrzebujesz jedzenia. Zdarza się jednak, że odczuwamy głód nie z powodu zapotrzebowania na jedzenie, a z powodu niskiego nawodnienia. Warto też pamiętać, że odwodnienie może przyczyniać się do wielu problemów zdrowotnych takich jak otyłość, wahania nastrojów, problemy z koncentracją czy energią.

Unikaj nudy

Bardzo często zdarza się, że po przekąski sięga się po prostu z nudy. Zazwyczaj wybór pada wtedy na szybkie, kaloryczne posiłki. Jeśli faktycznie czujesz, że głód jest wynikiem emocji, postaraj się skupić myśli na czymś innym, przede wszystkim niezwiązanym z jedzeniem. Pamiętaj też, że głód emocjonalny często może prowadzić do kompulsywnego objadania, za czym mogą iść poważne zaburzenia odżywiania.

Zdrowe przekąski

Jeżeli nie wyobrażasz sobie dnia w pracy bez podjadania, a w Twoim nawyku jest sięganie po niezdrowe przekąski to warto znaleźć ich alternatywę. Zamiast wybierać słodycze czy ich słonych odpowiedników postaw na kawę, herbatę, zdrowy koktajl lub owoc.

A może catering dietetyczny?

Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby utrzymać zbilansowaną dietę, a gotowanie to nie Twój “konik” może warto zastanowić się nad cateringiem? Będzie to też idealny sposób w przypadku kiedy obawiasz się, że nie dasz rady trzymać się harmonogramu posiłków lub boisz się o nich zapomnieć. Mając wszystko rozpisane i zaplanowane, łatwiej będzie Ci zapanować nad Twoją dietą, a wiedząc, co będziesz jeść danego dnia, zmniejszysz prawdopodobieństwo sięgnięcia po niezdrowe przekąski.

Jedną z firm, która proponuje wygodne rozwiązanie jedzenia w pracy jest Goodie foodie. Office box, którym dysponują w swojej ofercie pomoże łatwo, smacznie i zdrowo zjeść podczas całego dnia poza mieszkaniem. Z łatwością zabierzesz go ze sobą do biura lub zjesz pracując w domu. Sprawdź ich stronę i w razie wątpliwości skontaktuj się z ich sztabem specjalistów!

Poprzedni artykułOperator maszyn – niezbędne kompetencje na tym stanowisku
Następny artykułWynajem długoterminowy – czym jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj