INFINITY Zieleniec Ski&Spa, czyli pierwszy w Polsce aparthotel zlokalizowany bezpośrednio na stoku

Wypoczynek w górach to wciąż bardzo popularny sposób na spędzanie czasu. Jednym z miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów jest Zieleniec – malownicza część miasta Dusznik-Zdroju, położona w Górach Orlickich. Latem jest to doskonała baza wypadowa po górskich szlakach, natomiast w chłodniejszym sezonie jest to stolica sportów zimowych. Turystów przyciąga również znany ośrodek narciarski Zieleniec Ski Arena. W 2021 roku natomiast, zaplanowane jest otwarcie luksusowego aparthotelu INFINITY Zieleniec Ski&Spa – pierwszego takiego obiektu zlokalizowanego na samym stoku narciarskim.

Zieleniec od lat przyciąga turystów spragnionych aktywności i uprawiania sportów zimowych. Główną atrakcją jest wielokrotnie nagradzany kurort narciarski Zieleniec Ski Arena, który oferuje ponad 23-kilometrowe trasy zjazdowe. Lokalizacja, sprzyjające warunki atmosferyczne oraz oferta ośrodka sprawiają, że to miejsce odwiedza mnóstwo turystów, a sezon narciarski trwa nawet 150 dni w roku!

Deweloperzy postanowili stworzyć pierwszy w tej lokalizacji, ekskluzywny aparthotel. Do tej pory miejscowość oferowała mało miejsc noclegowych, jak na taką lokalizację – jedynie około 1000. INFINITY Zieleniec Ski&Spa to pierwsze, tak ekskluzywne miejsce w Zieleńcu. Już niedługo będzie oferował 353 “wykończone pod klucz” apartament, w popularnym systemie condo.

Doskonała lokalizacja w samym sercu gór

Zieleniec leży 12 km od miasta Duszniki-Zdrój, do którego można dostać się swobodnie pieszo, rowerem, a także lokalną kolejką. Latem, turystów przyciągają malownicze szlaki górskie i rezerwaty przyrody – doskonałe na piesze wycieczki po Górach Orlickich. Zieleniec jest również świetnym miejscem do wycieczek w rejony Kotliny Kłodzkiej oraz szczytów Korony Gór Polskich. Tamtejszy alpejski mikroklimat sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Do dyspozycji turystów znajdują się również atrakcje, takie jak: Disco golf, wycieczki konne, a zimą kuligi.

Zieleniec znany jest przede wszystkim z popularnego kurortu narciarskiego – Zieleniec Ski Arena. Ośrodek oferuje liczne trasy zjazdowe o różnych poziomach trudności, oświetlone wieczorem, szkółki narciarskie, 24 wyciągi oraz snowpark. Co więcej, wszystko wliczone jest w jeden, wspólny karnet. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników sportów zimowych – każdy znajdzie coś dla siebie.

Stacja narciarska w Zieleńcu jest w ścisłej czołówce najlepszych ośrodków w Polsce. Świadczą o tym liczne, corocznie przyznawane nagrody, w których Zieleniec Ski Arena zajmował do tej pory drugie lub trzecie miejsce, jako jedna z najlepszych stacji narciarskich w Polsce. Budowa luksusowego aparthotelu ma przyciągnąć do Zieleńca jeszcze większą ilość turystów – nie tylko fanów gór i nart, ale również klientów biznesowych, udających się na konferencje w obiekcie.

Wyjątkowy design połączony z troską o naturę

Aparthotel rozpoczął swoją budowę w pierwszej połowie 2018 roku, natomiast otwarcie planowane jest na lipiec 2021 roku. Głównym udziałowcem INFINITY Zieleniec Ski&Spa jest firma Winterpol, która jest operatorem licznych górskich obiektów, między innymi samego ośrodka narciarskiego w Zieleńcu, ale także w Karpaczu. Architektura budynku została natomiast zaprojektowana przez wrocławską firmę Q2, która już od ponad 17 lat zajmuje się projektami hoteli oraz mieszkań tego typu. Celem projektu jest wybudowanie luksusowego aparthotelu w jak największej zgodzie z naturą. Wdrożone zostaną nowoczesne rozwiązania, które mają zminimalizować ingerencję w środowisko naturalne. Stanie się to między innymi dzięki naturalnym, izotermicznym materiałom, z których będzie zbudowany obiekt, a także ogrzewaniu budynku czystą energią gazu ziemnego. Oprócz tego zastosowane zostaną izolowane, trójwarstwowe okna, które zwiększą wydajność ogrzewania, a także specjalne systemy, które będą monitorować zużycie wody, ogrzewania oraz światła.

Obiekt będzie się składał z 3 przenikających się brył, usytuowanych na zboczu stoku w sposób tarasowy. Ten zabieg sprawi, że ze wszystkich apartamentów będzie rozpościerał się widok na trasy narciarskie oraz oczywiście na przepiękny krajobraz górski. Oprócz najwyższej klasy apartamentów, obiekt będzie oferował również nowoczesne centrum konferencyjne na około 600 osób, restaurację, siłownię, strefę spa oraz wellness z całorocznym basenem oraz strefę Après Ski. Dzięki temu goście będą mogli wykorzystać w pełni uroki aparthotelu i korzystać z atrakcji o każdej porze roku.

Apartamenty najwyższej klasy w bezpiecznej inwestycji

W obiekcie stworzone zostaną luksusowe apartamenty, wykończone pod klucz z prywatnymi garażami. Do wynajęcia będą możliwe mieszkania w ofercie jedno-, dwu- lub trzypokojowej. Wnętrza będą zachwycać nowoczesnym wystrojem z loggy lub balkonami. Będą one sprzedawane w cieszącym się niezwykłą popularnością systemie condo, czyli własności nieruchomości, w którym osoby prywatne stają się właścicielami pojedynczych apartamentów w hotelu INFINITY. Dzięki zawarciu umowy, właściciele mają gwarancję zysku na poziomie 7% rocznie od kwoty zainwestowanej w zakup lokalu. Stopa zwrotu gwarantowana jest bez względu na to, czy apartament będzie wynajęty, czy też nie. Umowa zawierana jest długoterminowo na okres 5 lat, 10 lat lub na czas nieokreślony z odrębną księgą wieczystą. Co więcej, właściciele będą mogli odzyskać podatek VAT za zakup nieruchomości, jako osoba fizyczna.

Aparthotel INFINITY Zieleniec Ski&Spa to inwestycja z korzyścią dla właścicieli

Właściciele apartamentów, po zakupie lokalu, nie będa musieli martwić się dodatkowymi procedurami. Wszystkie opłaty związane z wynajmem, takie jak media, czy ubezpieczenie, będą należały do operatora. Co ważne, każdy z właścicieli, będą mogli korzystać ze swojego apartamentu bez żadnych ograniczeń, także w sezonach wysokich, ze wszystkimi atrakcjami obiektu włącznie. Do dyspozycji będą mieli więc nie tylko sam luksusowy apartament, ale także strefę regeneracyjną i parking podziemny. Oprócz tego, otrzymają imienną kartę VIP, która oferować będzie zniżki na atrakcje ośrodku narciarskiego “Zieleniec Ski Arena”.

Więcej informacji o aparthotelu INFINITY Ski&Spa można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej obiektu – www.infinity-zieleniec.pl.

Poprzedni artykułElektronizacja zamówień publicznych – elektroniczne otwarcie ofert
Następny artykułCzym jest kredyt konsolidacyjny i czy się opłaca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj