Gniazdko elektryczne – jakie dobrać do salonu?

Podczas urządzania salonu, większość osób skrupulatnie wybiera meble i dodatki czy analizuje, jaki kolor ścian najlepiej sprawdzi się w reprezentacyjnej części domu. Tymczasem okazuje się, że nie mniejszej uwagi wymagają także drobiazgi. Gniazdka elektryczne, bo o nich mowa, to rozwiązania, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek przestrzeń. Na co zwrócić uwagę przy wyborze gniazdek elektrycznych do salonu? Zapytaliśmy o to ekspertów!

Na co zwrócić uwagę, wybierając gniazdka elektryczne do salonu?

Przy wyborze gniazdek elektrycznych najważniejsza jest ich funkcjonalność. W salonie, podobnie jak w innych pomieszczeniach, w których nie panuje duża wilgotność, z powodzeniem zdadzą egzamin gniazdka ze stopniem ochrony IP 22. Miłośników estetyki ucieszy z pewnością fakt, że w tej grupie można znaleźć najwięcej rozwiązań o ciekawym designie, dlatego nie ma problemu z dopasowaniem ich do aranżacji. Gniazdka elektryczne w salonie powinny mieć uziemienie, bez względu na to, jakie urządzenia będą do nich podpięte.

Istnieje przecież możliwość, że z biegiem czasu zmieni się sprzęt wymagający zasilania elektrycznego. Nawet jeśli obecny nie wymaga gniazdka z uziemieniem, w przypadku urządzeń, które pojawią się w salonie w przyszłości, może być dokładnie odwrotnie. W domach, w których są małe dzieci, warto wybierać gniazdka elektryczne z przesłoną torów prądowych. Na koniec pozostaje estetyka. W przypadku gniazdek elektrycznych do salonu pełni ona niebagatelną rolę. To pomieszczenie w domu, w którym spędzamy najwięcej czasu – w samotności, z bliskimi albo przyjmując gości. Warto więc zadbać o to, aby wszystkie elementy wyposażenia wnętrza dobrze ze sobą harmonizowały, zapewniając spójną i elegancką aranżację.

Gniazdka elektryczne do salonu – design ma znaczenie

Różnorodność gniazdek elektrycznych sprawia, że wybór modelu do salonu nie przysparza problemów. Od lat, ogromną popularnością cieszą się klasyki – białe gniazdka w ramkach w takim samym kolorze. Ich atutem jest przede wszystkim neutralność kolorystyczna. Białe gniazdka elektryczne dobrze pasują do każdej tonacji ścian. Świetnie sprawdzają się w jasnych salonach – tradycyjnych lub tych zaaranżowanych w stylu skandynawskim. Z kolei wnętrza modernistyczne zapalają zielone światło przed gniazdkami elektrycznymi otoczonymi ramkami ze szkła czy metalu. Te drugie znakomicie spisują się w pomieszczeniach industrialnych, kryjących w sobie znamiona poprodukcyjnej przeszłości.

Coraz większą popularnością cieszą się także gniazdka w ramkach z naturalnych surowców – kamienia albo drewna. To rozwiązania doskonale sprawdzające się w salonach rustykalnych albo urządzonych w stylu ekologicznym. Dużym zainteresowaniem cieszą się gniazdka elektryczne w intensywnych barwach, z czerwienią w roli głównej. Ich domeną jest to, że stanowią mocny akcent w aranżacji, dodając jej dynamizmu i podkreślając unikalny charakter. A dodatkowo są odpowiednie zarówno dla klasycznych, jak i nowoczesnych salonów.

Poprzedni artykułOdpowiednie podłoże podłogowe pod przyszłą posadzkę
Następny artykułRegulamin pracy – jak powinien wyglądać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj