Fakturowanie online

Przedsiębiorcy, prowadzący swój biznes zobowiązani są do rozliczania się ze swoimi klientami. Służą im do tego różnego rodzaju bloczki i wzory faktur. Jednak taki sposób rozliczania się z fiskusem przechodzi powoli w zapomnienie. Rozwój współczesnych technologii, w szczególności informatyki, wprowadził wiele zmian, nowości, które widoczne są również w takich dziedzinach jak rachunkowość. Wraz z początkiem XXI wieku na rynku pojawiło się wiele programów księgowych, kadrowo-płacowych oraz do fakturowania.

Pozwoliło to na znaczne przyspieszenie wystawiania dokumentów oraz rejestracji kartotek towarów czy też kontrahentów. Internet i ogrom jego możliwości przełożyły się na łatwy dostęp do danych z każdego miejsca na Ziemi. Firmy z sektora IT zdały się dostrzec ten potencjał i zaproponowały swoim użytkownikom rozwiązania w tak zwanej chmurze. Przykładem takiej firmy jest firma Streamsoft, która czerpiąc ze swojego doświadczenia w biznesie stworzyła rozwiązanie jakim jest program Firmino.pl

Firmino.pl jest narzędziem, pozwalającym m. in. na wystawianie faktur online. Firmino.pl pozwala nam realizować sprzedaż w oparciu o dokumenty sprzedażowe typu: paragon, rachunek, faktura VAT, faktura VAT marża, faktura proforma, dokument sprzedaży wewnątrzwspólnotowej, faktura eksportowa oraz faktura zaliczkowa. W razie potrzeby, program daje możliwość generowania faktury cyklicznej, wystarczy tylko ustalenie kwoty, kontrahenta oraz żądanego terminu. Firmino „Twoja firma online” to nie tylko program do wystawiania faktur, ale również narzędzie pomocne do zarządzania działalnością gospodarczą. Dostępny kalendarz umożliwia rozplanowanie codziennych zadań przedsiębiorcy. Funkcjonalność można zintegrować z Google Calendar.

Analizy i zestawienia m. in. rankingi odbiorców, rejestry VAT dają kontrolę nad sytuacją finansową firmy. Zaproponowane rozwiązanie w chmurze pozwala na mobilność (połączenie z dowolną przeglądarką oraz aplikacjami mobilnymi), z czym wiąże się łatwy dostęp do danych. Przy wymienionych korzyściach nie zapomniano o bezpieczeństwie danych, które zapewniono poprzez przechowanie informacji na specjalnie zabezpieczonych serwerach wraz z certyfikatem SSL, stosowanym również w bankach.

Program Firmino.pl jest prostym a zarazem wygodnym rozwiązaniem. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą skupić się bardziej na pozyskiwaniu klientów, rozwoju firmy, a sprawy wymagające bardziej biurokracji, zarządzania danymi mogą powierzyć opisanej aplikacji.

Poprzedni artykułOptymalizacja działu kadr w małej firmie
Następny artykułMarketing w Niemczech. 3 rzeczy o których należy pamiętać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj