Dyskonty szukają sprzedawców – jak walczą o kasjerów?

aktualne-oferty-dla-kasjera

Zapotrzebowanie na pracowników zmienia się zależnie od wielu czynników, kształtowanych sytuacją gospodarczą, społeczną i polityczną. Potrzeba zatrudnienia w handlu jest jednak niezmienna, zwłaszcza w dziele sprzedaży spożywczej oraz wielobranżowej. Dyskonty są obecnie jednym z najczęściej wybieranych przez konsumentów miejsc dokonywania kompleksowych zakupów i mimo zastosowania nowoczesnych rozwiązań w postaci kas samoobsługowych, wciąż potrzebują pracowników na stanowisko kasjer-sprzedawca.

Kasjer-sprzedawca w dyskoncie, jakie ma obowiązki?

Aktualne oferty dla kasjera dostępne są w największych miastach oraz w mniejszych miejscowościach, gdzie dyskonty dopiero powstają. Obowiązki kasjera-sprzedawcy są bardzo rozległe. W dyskoncie sprzedawca nie tylko zasiada przy stanowisku kasowym, dokonując podsumowania płatności klientów, ale i dba o porządek w sali sprzedaży oraz na zapleczu. Kasjer-sprzedawca musi regularnie dokonywać dokładania towarów na półki oraz dbać o poprawną jego ekspozycję. Aktualne oferty dla kasjera wymagają wysokiej kultury osobistej, zaangażowania, uprzejmości, umiejętności obsługi kasy fiskalnej i terminali płatniczych (lub szybkiej zdolności do przyuczenia).

Czym pracodawcy kuszą na stanowisko kasjera-sprzedawcy?

Dyskonty konkurują ze sobą nie tylko w zakresie cen i produktów, dostępnych dla klientów. Konkurują również o wartościowych pracowników, oferując im atrakcyjne wynagrodzenie już na okresie próbnym oraz szereg benefitów pracowniczych. Powszechne jest oferowanie kart aktywności sportowej oraz dodatkowej opieki medycznej dla pracowników oraz ich rodzin. Niektóre sieci kuszą przyszłych pracowników obietnicą premii, która często zależna jest od wyników oraz frekwencji. Jeśli nie skorzystasz ze zwolnienia chorobowego możesz liczyć na dodatek.

Pracodawcy dziś mogą zaoferować przyszłym pracownikom stabilizację zatrudnienia, która jest czynnikiem, często zdecydowanie istotniejszym od benefitów. Umowa o pracę na czas nieokreślony przemawia na korzyść zatrudnienia w konkretnej sieci. Według obowiązujących przepisów prawa pracy, z których korzystają właściciele dyskontów, trzecia umowa terminowa staje się automatycznie umową o pracę na czas nieokreślony. Oznacza to, że pracownicy zatrudniani są początkowo na okres próbny, a następnie dwukrotnie na czas określony. Aby zatem otrzymać pełną stabilizację należy ustawić się w kolejce form prawnych. Dyskonty kuszą i zaskakują.

praca-kasjer-sprzedawca

Praca w dyskoncie-od czego zależy wysokość wynagrodzenia?

Dochody pracowników dyskontów zależne są od wielu czynników, wśród których przede wszystkim wymienić należy formę zatrudnienia, wynikającą ze statusu pracownika. Zarobki netto dla studentów są zdecydowanie wyższe niż dla pracowników, którym pracodawca musi odprowadzać pełne składki dla ZUS. Aktualne oferty dla kasjerów informują w tym zakresie już w treści ogłoszenia. Wynagrodzenie miesięczne w pracy kasjera-sprzedawcy często zależy od stażu pracy. Dyskonty to sieci, korporacje, w których ścieżka awansu przebiega oddolnie i w zależności od pięcia się po drabinie stanowisk rośnie również wynagrodzenie.

Zarobki kasjerów-sprzedawców uzależnione są również od pracy w dni wolne oraz w godzinach nocnych. Jeżeli jest konieczność pracy w porze odmiennej od standardowej, pracownik może liczyć na dodatki w postaci zwiększenia stawki godzinowej. Praca w dyskontach oraz wynagrodzenie dla pracowników mogą iść w parze we właściwym kierunku, jeżeli pracownik sumiennie wypełnia obowiązki oraz rzetelnie podchodzi do elastyczności grafików zmian.

Poprzedni artykułCo należy wiedzieć o profesjonalnej archiwizacji akt?
Następny artykułWypełniacze do paczek – czy aby na pewno są eko?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj