Dowiedz się, jak sprawdzić zdolność kredytową i uniknąć finansowych kłopotów

Jak zapewne wiesz, utrzymanie zdolności kredytowej jest niezmiernie ważne podczas prowadzenia małej firmy. Co oczywiste, aby to zrobić, trzeba wiedzieć, jak sprawdzić zdolność kredytową, aby uniknąć sytuacji, w której dowiadujesz się o problemie wtedy, gdy poniosłeś inne koszty związane z planowaną inwestycją. Niestety, jeśli Twoja ocena kredytowa jest niska, uzyskanie zatwierdzenia do finansowania może być bardzo trudne. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak uzyskać pożyczkę biznesową ze złym BIK-iem.

Sposoby na to, jak sprawdzić zdolność kredytową

Zanim zaczniesz poszukiwanie rozwiązania, jak sprawdzić zdolność kredytową, zbadaj wymagania kredytowe kredytodawcy biznesowego, gdyż może się okazać, że finansowanie nie zależy od Twojej zdolności kredytowej. Na wstępnych etapach przeprowadź badania i ustal, którzy pożyczkodawcy udzielają pożyczek właścicielom małych firm bez sprawdzania zdolności kredytowej. Będzie to szczególnie ważne, jeśli Twoja firma dopiero rozpoczyna działalność. Niektórzy pożyczkodawcy online są stosunkowo łagodni w tej kwestii, mimo to mogą być mniej skłonni do współpracy z Tobą.

Jeżeli chcesz przekonać się, jaka jest Twoja zdolność kredytowa, możesz to zrobić w naprawdę łatwy i intuicyjny sposób online. Wiele portali udostępnia kalkulatory, do których wystarczy wpisać kilka informacji dotyczących finansów, aby otrzymać wynik. Jest on oczywiście szacunkowy, ale pomoże Ci w ocenie zdolności kredytowej.

Oprócz niskiej oceny zdolności kredytowej niektórzy pożyczkodawcy mogą obawiać się współpracy ze start-upami. Dlatego zakwalifikowanie się do finansowania od razu może być trudne, jeśli masz ograniczoną historię kredytową. Zamiast tego może być konieczne poczekanie, aż Twoja firma będzie działać przez określony czas. W ten sposób możesz rozwinąć swoją historię kredytową i udowodnić wiarygodność swojej firmy. Nie trać czasu na składanie wniosku do pożyczkodawcy, jeśli nie spełniasz jego minimalnych wymagań dotyczących zdolności kredytowej. Zamiast tego skup się na sposobach poprawiania zdolności kredytowej i złóż wniosek o pożyczkę po poprawie wyniku.

Stwórz przejrzysty biznesplan

Przy ubieganiu się o pożyczki dla małych firm z niską zdolnością kredytową, pomocne jest posiadanie zorganizowanego biznesplanu, którym można podzielić się z pożyczkodawcą. Jeśli wiesz, jak sprawdzić zdolność kredytową i to badanie nie przyniosło pozytywnych rezultatów, udostępnienie dokładnego biznesplanu prawdopodobnie pomoże przekonać pożyczkodawców, że poradzisz sobie z warunkami spłaty. Twój biznesplan powinien zawierać informacje takie jak:

Twoje miesięczne zarobki ze sprzedaży: Twój pożyczkodawca pożyczki biznesowej będzie chciał zobaczyć dowody bieżących miesięcznych zarobków ze sprzedaży Twojej firmy. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu możesz wykazać poprawę finansów swojej firmy. Nawet jeśli twoja zdolność kredytowa nie jest znakomita, pożyczkodawca może być bardziej skłonny do współpracy z tobą, jeśli widzi, że twoje finanse są na trajektorii wzrostu. Jeśli jednak Twoja sprzedaż jest niska lub nieprzewidywalna, mogą nie czuć się komfortowo, udzielając Ci pożyczki biznesowej.

Wykorzystanie środków: Kolejną sekcją, którą powinieneś uwzględnić w swoim biznesplanie, są informacje o tym, jak planujesz wykorzystać pożyczkę. Na przykład, być może potrzebujesz kredytu terminowego na zakup nowego sprzętu. Opisz to w swoim biznesplanie i wyjaśnij, w jaki sposób wykorzystanie dodatkowego finansowania na ten koszt przyniesie korzyści długoterminowe finansom Twojej firmy.

W przykładzie ze sprzętem możesz wyjaśnić, w jaki sposób będziesz w stanie obsłużyć większą liczbę klientów (a co za tym idzie, zwiększyć sprzedaż). Podanie tych informacji może przekonać pożyczkodawcę kapitału obrotowego do współpracy z Tobą, nawet jeśli nie masz doskonałej zdolności kredytowej.

W jaki sposób pożyczka przyniesie korzyści Twojej firmie: Jeśli możesz udowodnić, że dostęp do finansowania biznesowego korzystnie wpłynie na sprzedaż Twojej firmy, zwiększysz swoje szanse na jego uzyskanie. Gdy będziesz mieć dostęp do większego kapitału, łatwiej będzie Ci spłacić pożyczkę, co jest głównym problemem dla pożyczkodawców.

Poprzedni artykułJava Developer – na czym polega jego praca?
Następny artykułKwota wolna od podatku – czym jest i ile wynosi za rok 2022?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj