Dlaczego warto nawiązać stałą współpracę z jednym biurem tłumaczeń?

Firmy potrzebujące usług tłumaczeniowych mogą wybierać spośród ogromnej liczby ofert translatorskich. Jeśli przekłady potrzebne są często, wtedy warto rozważyć stałą współpracę z jednym, zaufanym biurem tłumaczeń. Można dzięki temu osiągnąć szereg konkretnych benefitów!

Korzyści z długofalowej współpracy z jednym biurem tłumaczeń

Stała współpraca z jednym biurem tłumaczeń może przynieść wymierne efekty w każdym z trzech kluczowych obszarów partnerstwa – wyższą jakość, niższą cenę i krótszy termin realizacji. A rezultaty te mogą być osiągnięte dzięki poniższym korzyściom:

1. Znajomość specyfiki i potrzeb klienta

Przy stałej współpracy klient nie musi wyjaśniać swoich oczekiwań i wymagań przy każdym zleceniu. Biuro tłumaczeń zna styl pracy klienta, więc może szybciej przystąpić do realizacji przekładu i dokładniej go wykonać.

2. Jakość, precyzja i spójność tłumaczeń

Współpracując z jednym biurem tłumaczeń, klient może otrzymać przekład znacznie lepiej dopasowany do swoich preferencji. Np. biuro tłumaczeń tylko raz implementuje firmowe glosariusze i stosuje je przy każdym kolejnym zleceniu. 

3. Pełen wachlarz usług translatorskich

Decydując się na współpracę z doświadczonym biurem tłumaczeń, można liczyć na to, że w jednym miejscu zostaną wykonane wszystkie niezbędne tłumaczenia i we wszystkich potrzebnych kombinacjach językowych. Często mogą być uzupełnione usługami dodatkowymi, takimi jak transkreacja, korekta czy konsultacja merytoryczna. 

4. Poufność i bezpieczeństwo informacji

Jeden partner tłumaczeniowy to większe bezpieczeństwo danych niż w wypadku wielu rozdrobnionych współprac. Wynika to m.in. z tego, że dokumenty do wyceny nie muszą być wysyłane do wielu podwykonawców, a jedynie do jednego zaufanego biura tłumaczeń.

5. Sprawne zarządzanie projektami

Dobre biuro tłumaczeń realizuje zazwyczaj tak wiele zleceń, że potrafi świetnie zarządzać projektami – nawet ekspresowymi, dużymi, niestandardowymi i skomplikowanymi. Odciąża tym samym klienta od obowiązków związanych z zadaniami administracyjnymi i prowadzeniem projektów tłumaczeniowych. 

6. Dobra atmosfera współpracy

Długoterminowa współpraca sprzyja budowaniu zaufania między partnerami. To z kolei generuje pozytywne, otwarte i partnerskie więzi międzyludzkie, dzięki którym znacznie łatwiej jest rozwiązywać wszelkie (nawet trudne) kwestie.

7. Oszczędność czasu

Oszczędność czasu wynikająca ze stałej współpracy z biurem tłumaczeń ma wiele przyczyn, w tym np. brak konieczności wielokrotnego poszukiwania tłumacza, weryfikowania jego kompetencji i uzyskiwania wycen. 

8. Korzyści finansowe

Ten punkt, choć ostatni, jest niezwykle ważny. Przy długofalowej współpracy z biurem tłumaczeń zazwyczaj można wynegocjować korzystniejsze ceny, które mogą obowiązywać nawet przez długi czas. 

Szukasz profesjonalnego, sprawdzonego biura tłumaczeń? Zapraszamy do kontaktu z Tlumaczenia.pl! Wycenę otrzymasz w 30 minutDziałamy na rynku tłumaczeniowym od 20 lat. Realizujemy wszystkie rodzaje przekładów – zwykłe, przysięgłe, pisemne, ustne i specjalistyczne. Pracujemy z prawie 700 tłumaczami wykonującymi przekłady w kombinacjach około 40 języków. Stałym klientom gwarantujemy atrakcyjne stawki rozliczeniowe.

Poprzedni artykułPraca zdalna – nowe przepisy
Następny artykułWybierasz kasę fiskalną w 2023? Na to powinieneś zwrócić uwagę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj