Czyszczenie klimatyzacji w domu w Warszawie – jak często trzeba to robić i komu zlecić usługi?

Czyszczenie klimatyzacji w domu w Warszawie - jak często trzeba to robić i komu zlecić usługi?

Klimatyzacje coraz częściej są obecne w naszych domach i mieszkaniach. Jedną z najważniejszych zasad ich użytkowania jest regularne czyszczenie, które pozwoli na zachowanie zdrowych warunków w domu, a także przedłuży życie urządzenia i zadba o jego odpowiednią wydajność. Jak często trzeba czyścić klimatyzację w domu i komu zlecić usługi konserwacji urządzenia w Warszawie?

Dlaczego czyszczenie klimatyzacji domowej jest tak ważne?

Działanie klimatyzatora opiera się między innymi na oczyszczaniu powietrza – w jego wewnętrznych filtrach podczas pracy urządzenia osiada się więc kurz, pył i bakterie. Dłuższe zaniedbanie czyszczenia lub wymiany filtrów może skutkować rozwojem bakterii wewnątrz urządzenia, tym bardziej, że podczas procesu chłodzenia powietrza wydziela się w nim wilgoć, sprzyjająca namnażaniu się drobnoustrojów. W efekcie, jeśli klimatyzacja w domu nie będzie konserwowana, może zacząć wydmuchiwać z siebie niekorzystne dla zdrowia powietrze o nieprzyjemnym zapachu.

Dodatkowo, zapchane urządzenie będzie pracowało głośniej, mniej wydajnie i pobierze więcej prądu, co będzie wiązało się ze zwiększonymi kosztami jego użytkowania.

Klimatyzacja do domu (Warszawa) – jak często trzeba czyścić modele przeznaczone do wnętrz mieszkalnych?

Przy standardowym użytkowaniu klimatyzacji w domu – czyli tylko podczas sezonu letniego – czyszczenie urządzenia powinno mieć miejsce dwa razy do roku: przed rozpoczęciem sezonu, czyli w kwietniu, oraz po jego zakończeniu, czyli we wrześniu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że urządzenie działa w pełni sprawnie, a my możemy cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem w swoim domu.

Ważna jest także wymiana filtrów, jeśli urządzenie jest wyposażone w modele jednorazowe – częstotliwość ich wymiany jest zależna od stopnia zanieczyszczenia powietrza w naszym miejscu zamieszkania. W dużych miastach, takich jak Warszawa, wymiana filtrów w klimatyzacji do domu powinna być wykonywana co trzy miesiące. Na szczęście zazwyczaj filtry jednorazowe są proste w demontażu i można wymienić je samodzielnie, bez konieczności wzywania fachowca.

W przypadku filtrów niewymiennych trzeba pamiętać o ich regularnym czyszczeniu, najlepiej raz w miesiącu. Można to zrobić na sucho, za pomocą odkurzacza, lub na mokro, szmatką zwilżoną ciepłą wodą.

Czyszczenie klimatyzacji w domu – kiedy skorzystać z usług fachowców?

Usługi fachowców będą potrzebne przy wewnętrznym czyszczeniu klimatyzacji – szczególnie, jeśli posiadamy urządzenie typu split lub multisplit, wyposażone w jednostkę zewnętrzną, w której gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń.

Profesjonalny serwis klimatyzacji to nie tylko czyszczenie urządzenia, ale również jego konserwacja. Fachowcy sprawdzą szczelność instalacji i zdezynfekują jej elementy, w których mogą rozwijać się bakterie lub grzyby.

Pamiętajmy, by zawsze korzystać z usług sprawdzonego serwisu klimatyzacji domowej – doświadczeni fachowcy dokładnie sprawdzą urządzenie i zastosują przy jego czyszczeniu wyłącznie najbardziej skuteczne, a przy tym bezpieczne środki.

Poprzedni artykułPapier ulotkowy, czyli o tym co powinniśmy wziąć pod uwagę przy jego wyborze
Następny artykułBudowa impulsowego zasilacza LED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj