Czym różni się kredyt gotówkowy od bezgotówkowego?

Czy mamy świadomość czym różnią się kredyty gotówkowe od bezgotówkowych? Czy weryfikujemy rankingi kredytów gotówkowych, czy może bierzemy kredyt w pierwszym lepszym banku?

Aktualnie zaciąganie kredytu stało się codziennością. Kupujemy telefony na raty, bierzemy samochód na kredyt i bierzemy hipoteki na budowę domu. Są możliwości żeby brać pożyczki bez potwierdzania, że mamy pracę, a banki konkurują w ofertach kredytów gotówkowych. Czy mamy świadomość czym różnią się kredyty gotówkowe od bezgotówkowych? Czy weryfikujemy rankingi kredytów gotówkowych, czy może bierzemy taki z naszego banku, bo jest to najszybsze rozwiązanie?

Kredyty – podstawowe informacje

Jeden z najłatwiej dostępnych kredytów, jakie możemy dostać w banku to kredyt konsumpcyjny, zwany także gotówkowym. Taki kredyt dostajemy przeważnie na kilka miesięcy do kilku lat i można przeznaczyć go na obojętnie jaki cel – sprzęt AGD, auto, remont mieszkania albo wakacje. Drugi kredyt, który jest niesamowicie popularny, to kredyt hipoteczny. Dawany jest on aby zakupić albo wybudować nieruchomość i raty płacone są nawet przez 20 albo 30 lat. Takie kredyty z powodu wysokiej kwoty i długiego czasu spłacania przeważnie posiadają bardzo korzystne oprocentowanie.

Kredyt konsolidacyjny – kolejny rodzaj, który pozwala na połączenie kilku kredytów w jeden. W konsekwencji do opłacania posiadamy jedynie jedną ratę i nie mamy obaw, że ominiemy jakąś ratę. Na koniec powinno się powiedzieć także o karcie kredytowej oraz kredycie ratalnym. Można je zaliczyć do najszybciej otrzymywanych kredytów, gdyż zazwyczaj nie musimy nawet udawać się do placówki żeby je uzyskać. Bardzo często także są darmowe, oczywiście jeżeli spłacamy zobowiązanie na czas.

Kredyt gotówkowy a bezgotówkowy

Należy podkreślić, że kredyt nie jest tym samym co pożyczka, kredyt jest przyznawany jedynie przez banki, albo instytucje, które są w posiadaniu zgody KNF. To jak banki mogą pracować opisane jest bardzo dokładnie w rozporządzeniu na temat kredytu konsumenckiego, w przeciwieństwie do firm pożyczkowych, przy których zastosowanie mają paragrafy z kodeksu cywilnego.

Poza pożyczkami wydzielić możemy kredyty gotówkowe i bezgotówkowe. Różnią się mocno banalną rzeczą, ale dziwić może, że kredyty bezgotówkowe, to tak naprawdę kilka różnych produktów. Kredyt gotówkowy, inaczej nazywany konsumenckim, powoduje, że pieniądze zostają nam przelane bezpośrednio na konto bankowe i od razu mamy do nich dowolny dostęp. Bank nie jest zainteresowany czy przeznaczymy je na nowy telewizor, zakup mebli, czy na podróże. Kredyt jest dawany na określoną sumę i na to, czy go dostaniemy wpływ ma między innymi nasza zdolność kredytowa, lub wysokość wypłat. Za tego typu kredyt zawsze musimy zapłacić i zazwyczaj będzie to pobierane w postaci prowizji i oprocentowania. Tego typu kredyty przyznawane są na czas od kilku miesięcy do kilku lat.

Kredyty bezgotówkowe to w rzeczywistości kategoria, w której wyróżnić możemy parę różniących się od siebie kredytów, na przykład:

  • kredyt hipoteczny,
  • kredyt konsolidacyjny
  • karta kredytowa,
  • linie kredytowe na rachunku bankowym.

Jaka jest główna różnica pomiędzy kredytem gotówkowym, a produktami bezgotówkowymi? Biorąc jeden z kredytów wymienionych powyżej nie otrzymujemy pewnej gotówki, którą bez problemu wypłacimy, zrobimy przelew albo schowamy na konto oszczędnościowe czy lokatę. Przy kredytach hipotecznych środki wydawane są na zakup domu i bardzo często przelewane są bezpośrednio do sprzedającego albo dewelopera. Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie połączyć nasze pozostałe kredyty, więc ponownie – nie dostajemy pieniędzy na rachunek. Przy karcie kredytowej a także linii kredytowej na rachunku bankowym, możemy pieniądze przeznaczyć na wybrany przez nas cel, jednak jest to przeważnie ograniczona suma i nie nam się jej między innymi zamienić na gotówkę, dosyć często również nie wykonamy przelewu za takie pieniądze.

Kredyty gotówkowe – czy warto je zaciągać?

Kredyty gotówkowe najczęściej osiągalne są dla większości ludzi, pod warunkiem posiadania zdolności kredytowej. Nie ma dużego znaczenia czy jesteś rencistą, obywatelem innego kraju czy posiadasz firmę, zdecydowanie zobaczysz bank, w którym po uzupełnieniu wniosku i dostarczeniu dokumentów dostaniesz kredyt gotówkowy. Wskazówki na temat tego w którym banku możesz znaleźć interesujący Cię kredyt i gdzie zaproponują Ci najlepszą ofertę najlepiej sprawdzić w rankingu kredytów gotówkowych. Każdy musi sam przekalkulować czy opłaca się korzystać z kredytów gotówkowych. Powinno się wziąć pod uwagę, że zawsze musimy bankowi płacić większe sumy, niż nam pożyczył. Jeśli bardzo potrzebujemy wziąć kredyt gotówkowy to najlepiej wyszukać w rankingu kredytów gotówkowych, w którym banku jest najlepsza oferta i iść właśnie tam i nie iść na łatwiznę i brać kredytu w swoim banku.

Poprzedni artykułNa czym polega Booste?
Następny artykułCzym jest myjka ultradźwiękowa i kiedy warto z niej skorzystać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj