Czym jest leasing pracowniczy i dlaczego warto?

leasing-pracowniczy

Wiele firm nie chce zawierać długoterminowych umów, szczególnie jeśli potrzebują pracowników wyłącznie na określony czas, do wykonania konkretnego zlecenia, w celu uzupełnienia przejściowych braków kadrowych. W tego typu sytuacjach świetnie sprawdza się leasing pracowniczy, czyli wynajęcie pracowników o konkretnych kompetencjach na wybrane stanowiska pracy. Rozwiązanie to można polecić dosłownie każdej firmie: małej, średniej, dużej. Jeśli przedsiębiorcy zależy na zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy, to może zdecydować się na leasing cudzoziemców, a firma zewnętrzna zajmie się związanymi z tym formalnościami.

Agencja pracy tymczasowej sposobem na szybkie i łatwe pozyskanie pracowników

Leasing pracowniczy polega na wynajmowaniu personelu od firmy zewnętrznej. Wysłani przez nią pracownicy wypełniają obowiązki w wyznaczonym zakładzie pracy. Firmy leasingowe zajmują się pozyskiwaniem pracowników, ich rekrutacją, selekcją i weryfikacją. Osoby zatrudnione przez agencję mają różne wykształcenie, mogą być zatrudnione na rozmaitych stanowiskach. Oferta jest bogata i zróżnicowana, dzięki czemu każde przedsiębiorstwo znajdzie dla siebie odpowiedniego pracownika i to nie tylko produkcyjnego, ale też technicznego czy nawet specjalistę. Pracownicy są dobierani na podstawie wytycznych przedstawionych przez firmę potrzebującą uzupełnienia braków kadrowych.

Z agencją pracy tymczasowej możliwe staje się obsadzenie wielu wakatów i to w trybie wręcz ekspresowym. Można liczyć również na fachowe doradztwo w doborze odpowiednich pracowników. W umowie leasingu znajdą się konkretne zapisy dotyczące zasad współpracy, praw i obowiązków oraz kompetencji pracowników, rodzaju wykonywanej przez nich pracy i ich wynagrodzenia. Niektóre firmy potrzebują dodatkowych pracowników wyłącznie sezonowo lub w momencie nagłego wzrostu liczby zamówień i niewystarczającej mocy przerobowej. Z agencją pracy tymczasowej możliwe staje się dopasowanie zatrudnienia do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa, co pozwala uniknąć zbędnych kosztów lub konieczności redukowania wakatów i kończenia współpracy ze stałymi pracownikami.

Leasing pracowniczy się opłaca

Leasing pracowniczy to gwarancja elastycznej struktury zatrudnienia, bez ponoszenia ryzyka. Jest to sposób na zoptymalizowanie kosztów związanych z rekrutacją pracowników i ich zatrudnianiem. Samo szukanie kandydatów, następnie ich sprawdzanie i weryfikowanie pochłania sporo czasu i pieniędzy. Agencje pracy tymczasowej typu https://jobforme.com.pl/ świadczą usługi związane z kompleksową obsługą wszystkiego, co wiąże się z zatrudnieniem. Dotyczy to nie tylko dopasowywania pracowników do stanowisk pracy, ale też spraw administracyjnych i kadrowych. Przedsiębiorca nie tylko nie musi się tym zajmować, ale też nie ponosi dodatkowych kosztów z tym związanych.

Leasing pracowniczy to skuteczny i szybki sposób na pozyskanie sprawdzonych pracowników gotowych do pracy. Niezależnie od zapotrzebowania, agencja zadba o uzupełnienie braków kadrowych dzięki rozbudowanej bazie kandydatów. Nie ma problemu z obsadzeniem nawet kilkudziesięciu stanowisk i to w bardzo krótkim czasie. Pozwoli to firmie uchronić się przed problematycznymi i kosztownymi przestojami. Można przetestować kwalifikacje pracownika, czyli zweryfikować jego umiejętności przed zatrudnieniem go.

Poprzedni artykułPrawnik od nieruchomości pomoże nie tylko firmom
Następny artykułCzy warto korzystać z usług biura rachunkowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj