Czy w dobie pandemii da się wysłać paczkę do Chin?

Chińskie produkty na polskim rynku wciąż cieszą się ogromną popularnością. W kraju pól ryżowych można kupić niemal wszystko. Wiele z tych rzeczy nie jest natomiast dostępna w Polsce. Czy w dobie pandemii możliwe jest jednak wysłanie paczki z Chin lub do Chin? Czy paczka do Chin na pewno dojdzie do adresata? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Paczka do Chin lub z Chin

Popularnie nazywane państwem środka Chiny posiadają wyjątkową kulturę. Kojarzymy ją z pewnością z bogactwem kolorów i świateł. Z jednej strony to feng shui, czyli starożytna praktyka planowania aranżacji wnętrz. Z drugiej strony to muzyka i niepowtarzalne instrumenty. Chiny to również doskonała herbata, sztuka kaligrafii, a także różnorodne sztuki walki. To państwo sprzeczności, wyjątkowości i niezapomnianych wrażeń. Nic zatem dziwnego, że państwo środka przyciąga turystów, ale i Chińczycy ciekawi są naszej, jakże odmiennej kultury. To z kolei generuje pewien ruch pomiędzy państwami europejskimi i Chinami. Ruch nie tylko osobowy, ale i towarowy. Przez polskie granice niejednokrotnie przepływa zatem paczka do Chin lub z Chin.

Jakie paczki przechodzą przez granicę?

Chiny to państwo gadżetów. Chętnie zamawiamy w państwie środka ubrania, elektronikę, zegarki, biżuterię, zabawki oraz kosmetyki. Można tam kupić nawet prasujące koszule manekiny, specjalne sitka do gotowania ryżu, słuchawki gwarantujące niesamowitą jakość dźwięku, obieraczki do nasion, śmieszne skarpetki, magnetyczne ładowarki i wiele więcej. Wydaje się, że to kraj, w którym nie ma rzeczy niemożliwych i znajdziesz tam każdy gadżet. Chińczycy to bowiem naród wynalazców, którzy lubią tworzyć funkcjonalne produkty, ułatwiające codzienne życie. Nie tylko Europejczycy zamawiają jednak chińskie produkty. Paczka do Chin bogata jest przede wszystkim oryginalne produkty spożywcze, europejskie alkohole i wiele więcej.

Jak nadać paczkę do Chin?

Paczka do Chin to prostsze zadanie niż może Ci się wydawać. Nawet w dobie pandemii nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Na rynku działają firmy, które oferują szybkie i stosunkowo tanie wysyłki. Znajdziesz je chociażby na stronie internetowej Globkurier.pl. Wystarczy podać w gotowym formularzu miejsce odbioru i nadania paczki, jej wagę, a także dokładne wymiary. Warto jedynie pamiętać, że paczki do Chin wymagają dokonania odprawy celnej. Należy zatem skompletować odpowiednie dokumenty – list przewozowy oraz fakturę proforma. W przypadku gdy importerem jest firma do transportu towaru konieczne jest natomiast przygotowanie przez nadawcę listu przewozowego, faktury handlowej, a także posiadanie numeru EORI.

Poprzedni artykuł4 korzyści z wynajmowania biura serwisowanego
Następny artykułProfesjonalna odzież robocza – czy marka ma znaczenie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj