Czy opłaca korzystać się z usług doradztwa kredytowego?

Usługi doradztwa kredytowego polegają na udzielaniu informacji dla kredytobiorców o nowych ofertach instytucji bankowych. Przekażą oni niezbędną wiedzę oraz pomogą w fazie podejmowania decyzji na temat skorzystania z usługi bankowej. Na ich korzyść świadczy fakt, że posiadają rozbudowaną ofertę, której nie posiada żaden bank. Doradztwo kredytowe to część szeroko pojętego wsparcia finansowego, gdzie nie tylko można otrzymać dofinansowanie, ale także ubezpieczenie, czy skorzystać z innych inwestycji.

Kto korzysta z doradztwa kredytowego?

Usługa doradcza stanowi niewielki ułamek całości usług bankowych. Osobami, które działają w tej specjalności nazywa się agentami lub doradcami finansowymi. Nie są oni zatrudniani przez konkretny bank, tylko nawiązują współpracę z kilkoma instytucjami. Czym charakteryzuje się taki pracownik? Przede wszystkim posiada szeroką wiedzę na temat posiadanej oferty, gdyż w fazie decyzji jego rada będzie kluczowa dla klienta. Przekazywanie informacji na być zgodne ze stanem faktycznym.

Skorzystanie z takiej usługi stanowi niewątpliwą zaletę podczas podejmowania decyzji na temat usług bankowych. Doradca, nie dość, że posiada wiadomości na temat oferty banków, to jeszcze zdążył zebrać niezbędne informacje o kontrahencie. W ten sposób może on dobrać usługę odpowiadającą jego potrzebom. To szczególnie ważne, kiedy klient złożył wniosek o wysoką kwotę dofinansowania, starając się np. o kredyt hipoteczny.

Zalety dla kredytobiorcy

Przede wszystkim klienci mogą liczyć na pomoc obiektywnego specjalisty, który rozpocznie usługi doradcze w momencie, gdy będzie posiadać pełną wiedzę na temat finansów kontrahenta. Kolejną zaletą jest fakt, że usługa ta jest całkowicie bezpłatna a agent posiada ofertę dużo szerszą niż ta, która znajduje się w portfolio standardowej placówki. Nawiązanie kontaktu z doradcą kredytowym jest zwykle przyczyną otrzymania dofinansowania na preferencyjnych warunkach. Może on udzielić upustów, dzięki którym klient otrzyma lepszą ofertę niż w sytuacji samodzielnego wnioskowania.

W jakich sytuacjach można skorzystać z usługi doradztwa kredytowego?

Usługi doradcze są ogólnodostępne, czyli mogą z nich korzystać wszystkie osoby, starające się o kredyt. Bardzo często o pomoc zwracają się klienci nieposiadający dostatecznej wiedzy na temat produktów oferowanych przez banki a także nie poddawano ich weryfikacji. To o tyle ważne, że pomoc specjalisty może wybawić ich od uiszczenia wielu dodatkowych opłat.

Skorzystanie z pomocy doradcy zaoszczędzi czas klienta. Podczas jednego spotkania agent przedstawi całość posiadanej oferty a następnie zagwarantuje poprawne wypełnienie i dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów. Podczas trwania umowy zostaje on pełnomocnikiem klienta podczas kontaktu z instytucją.

Pomoc agenta jest wskazana dla osób, które nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej. Specjalista wynegocjuje w imieniu klienta lepsze warunki kredytowania, dzięki czemu ten z łatwością będzie mógł spłacić swoje zobowiązanie. Jeżeli chcesz sprawdzić ofertę doradcy, sprawdź, co oferuje doradca kredytowy Tomasz Wostal – wejdź na stronę internetową.

Poprzedni artykułAdwokat z Warszawy – co należy do jego obowiązków i czy warto korzystać z jego usług?
Następny artykułDlaczego warto studiować prawo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj