Czy inwestycja w nieruchomości wypoczynkowe jest opłacalna?

Pandemia bezdyskusyjnie wpłynęła zarówno na rynek nieruchomości, jak i decyzje wypoczynkowe Polaków. W tym sezonie wakacyjnym mniejszą popularnością cieszyły się hotele oraz wakacje za granicą. Natomiast uwagę rodaków zdecydowanie przykuły domki letniskowe. „Kupno takiego domku wydaje się dziś więc dobrą inwestycją” – przekonuje deweloper budujący osiedle domków wypoczynkowych Nokk Houses na Mazurach.

Mieszkanie, domek czy działka?

Rynek wynajmu mieszkań przestał być tak opłacalny jak przed pandemią. Według badań NBP w I kwartale 2021 r. stopa zwrotu z takiej inwestycji wynosiła średnio tylko 2,4–3,7% przy zakupie za gotówkę. Teraz hitem jest najem krótkoterminowy nieruchomości wypoczynkowych, który stał się atrakcyjną inwestycją. Ta sytuacja szczególnie powinna zainteresować właścicieli mieszkań w miejscowościach turystycznych. Dużą popularnością cieszą się także działki. Jak wynika z danych serwisu Otodom, w 2020 r. zainteresowanie działkami na sprzedaż wzrosło ponad 70%, a samymi działkami rekreacyjnymi o prawie 100%. Obecnie jednak dla Polaków wyjątkowo atrakcyjna okazała się możliwość najmu domków letniskowych, bowiem wizja spędzenia urlopu bez nadmiernego kontaktu z tłumami stała się w obliczu pandemii pożądaną opcją.

Dobra inwestycja i pewna lokata

Domki letniskowe na wynajem, to hit tego sezonu urlopowego. Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji serwis Nocowanie.pl poinformował, że zainteresowanie wypoczynkiem w domkach zdecydowanie przekracza ich dostępną bazę noclegową. Domki letniskowe stały się tym samym dobrą inwestycją. Ze względu na ten trend na rynku nieruchomości wypoczynkowych, część firm odpowiedzialnych za ich budowę sprzedaje swoje produkty właśnie pod inwestycję. Taką opcję oferuje, chociażby spółka BJPDI odpowiedzialna za osiedle domków jednorodzinnych NOKK Houses na Mazurach. NOKK Houses ma dla swoich klientów ofertę „Kup i wynajmij”, umożliwiając im tym samym odzyskanie kosztów poniesionej inwestycji poprzez wynajem domku.

Niezmienny trend

Dawid Jakubowski, prezes zarządu spółki BJPDI i Nokk Houses, tak zapatruje się na kwestię inwestycji w domki wypoczynkowe: – „Projektując nasze domki, braliśmy pod uwagę to, aby miały potencjał pod kątem najmu. Uważamy, że inwestycja w „domek” może być rozsądną i przystępną alternatywną dla mieszkań w mieście, kupowanych pod wynajem. Widzimy duże zainteresowanie formułą „kup i wynajmij” i doskonale je rozumiemy. Wartość nieruchomości będzie tylko rosnąć i niewiele wskazuje na odwrócenie trendu.Obserwacja rynku nieruchomości wykazuje, że w 2020 r. wyraźnie zwiększył się popyt na domki letniskowe. W tegorocznym sezonie urlopowym ta sytuacja nie ulegała zmianie. Pandemia przyzwyczaiła Polaków do nowej formy wypoczynku – od teraz to bezpieczeństwo staje się dla nich najwyżej cenioną wartością podczas wakacji.

Szukasz pomysłu na inwestycję? Zainwestuj w NOKK HOUSES

Nokk Houses to inwestycja domków letniskowych powstająca w województwie warmińsko-mazurskim. Niewątpliwie mocnymi atutami inwestycji jest lokalizacja – na Mazurach, ale w ich „spokojniejszej” części regionu mazurskiego. Uwagę przykuwa również projekt domów, które będą miały charakter popularnej obecnie nowoczesnej „stodoły”, z dużymi oknami. Wyglądem będą nawiązywać do popularnego i lubianego w Polsce stylu skandynawskiego, zresztą którego minimalizm doskonale pasuje do otoczenia. Wartością każdego domku będzie również 400 metrowa działka, na której wczasowicze będą mogli spędzać dni. Deweloper przewidział i zaplanował takie rozwiązania jak: plac zabaw, parking dla rowerów, monitoring oraz klimatyzację w każdym z domków. Jednak największym udogodnieniem NOKKów będzie prywatny dostęp do jeziora.

Osiedle Nokk Houses to nie tylko atrakcyjna lokalizacja i udogodnienia, ale również solidne wykonanie domków, z najnowocześniejszej na rynku konstrukcji szkieletowej, która zapewnia bardzo dobrą izolację w lecie, ale także w miesiącach wiosennych i jesiennych.

Więcej informacji o NOKK HOUSES: Nokkhouses.pl

Poprzedni artykułPożyczka pod zastaw nieruchomości
Następny artykułJaki rodzaj mebli króluje w aranżacji wnętrz w 2021? Sprawdź najmodniejsze kolory i kombinacje już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj