Czy Alberta zostanie nowym centrum kryptowalut?

Alberta może mieć potencjał, aby stać się nowym hubem kryptowalutowym w Kanadzie. Rosnąca aktywność większych amerykańskich inwestorów, takich jak fundusze hedgingowe na rynku, napędzała rajd bitcoina. Kanada ma potencjalnie wiele do zyskania dzięki operacjom wydobywczym bitcoinów, które się tam przeniosą.

Masowy exodus górników bitcoinów z Chin trwa od czerwca, kiedy to Pekin podwoił działania mające na celu ograniczenie wydobycia kryptowalut. Działania te obejmowały nakazanie lokalnym władzom, aby firmy energetyczne wstrzymały dostawy energii do farm bitcoinów, pozostawiając górnikom niewiele wyboru, jak tylko spakować walizki i wyruszyć na bardziej przyjazne kryptowalutom pastwiska.

Górnicy, na szczęście, nie byli pozostawieni w zawieszeniu na długo. Wielu z nich znalazło nowe domy w Stanach Zjednoczonych, Rosji i Kazachstanie. Od połowy lipca, Alberta jest również na radarze. To właśnie wtedy firma Black Rock Petroleum Company z siedzibą w Nevadzie zawarła umowę na dostarczenie miliona maszyn do wydobywania bitcoinów do trzech zakładów gazu ziemnego w południowej Albercie.

Czy zastanawiałeś się nad rozpoczęciem handlu bitcoinami? Opinie o Bitqt sprawdzisz pod tym linkiem.

Bitcoin i jego wpływ na środowisko

Podczas gdy firma nie ogłosiła żadnego konkretnego harmonogramu, w komunikacie prasowym stwierdzono, że firma szukała 24-miesięcznych kontraktów z możliwością ich przedłużenia. Rozpocznie się to w zakładzie produkcji gazu ziemnego Quirk Creek, położonym na południowy zachód od Calgary, gdzie zostanie umieszczonych pierwsze 200 000 jednostek. Obecnie jest on obsługiwany przez Calgary-based Caledonian Midstream Corporation, która została przejęta przez Black Rock w lipcu.

Brian Mosoff, dyrektor naczelny kanadyjskiej firmy kryptowalutowej Ether Capital i przedsiębiorca skoncentrowany na kryptowalutach, powiedział Financial Post, że górnicy bitcoinów będą naturalnie grawitować w kierunku źródeł energii o przystępnych stawkach.

„Alberta to świetne miejsce, aby się udać” – powiedział Mosoff. „Wszystko sprowadza się do tego, czy mogą ulokować się obok innej firmy, która wytwarza energię jako produkt uboczny innej usługi, którą wykonują; lub czy mogą zawrzeć umowę z rządem lub lokalną firmą energetyczną, aby uzyskać jak najwięcej megawatów po określonej cenie i zablokować to na kilka lat. Można tak zrobić w Albercie”.

Mosoff dodał, że Quebec i Ontario są innymi ośrodkami, w których górnicy mogliby założyć sklep i znaleźć tego rodzaju korzyści, choć Alberta może mieć najbardziej konkurencyjne stawki za energię.

Zapewnienie stałych dostaw energii po niskich kosztach jest dobrodziejstwem dla górników, ale umowa może również przynieść korzyści firmom energetycznym, które szukają potencjalnie lukratywnych możliwości biznesowych, podczas gdy pandemia zamknęła światowe podróże i stłumiła popyt na energię. Ponadto, rządy dążące do zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii wywierają presję na firmy z branży paliw kopalnych.

Na początku tego roku, nieczynna elektrownia węglowa w stanie Nowy Jork dostała nowe życie, aby prowadzić działalność związaną z wydobyciem kryptowalut, a elektrownia węglowa w Montanie nabrała masy, aby robić to samo. Patch energetyczny Alberty może szukać możliwości wykorzystania tej ostatniej transakcji.

Według Mosoffa, Kanada również potencjalnie może wiele zyskać na operacjach wydobywczych bitcoinów, nawet jeśli bitcoin ma złą reputację, jeśli chodzi o jego ślad węglowy.

„Kanada ma możliwość powiedzenia: 'Nie będziemy nakładać tych samych wymagań i obowiązków na ludzi, którzy zajmują się wydobywaniem proof of work lub walidacją proof of stake i będziemy z radością witać tę działalność w Kanadzie’,” powiedział. „Zaletą tego rozwiązania jest prawdopodobnie to okno w czasie, w którym możemy powitać te działania i miejsca pracy, aby się tu pojawić (i) możemy wpłynąć na rodzaj energii, z której korzystają. Możesz popchnąć ich w kierunku bardziej odnawialnych źródeł energii.”

Pełne rozwinięcie operacji wydobywania bitcoinów w Albercie może zająć trochę czasu. Wymagają one silnej łączności internetowej i specyficznych umiejętności, a także mogą obejmować duże terytorium.

Jednakże, jeśli przeszkody regulacyjne na froncie produkcji kryptowalut i energii zostaną usunięte, a wydobycie bitcoinów znajdzie swoje miejsce w prowincji, wówczas Alberta może mieć potencjał, aby stać się nowym centrum kryptowalut w Kanadzie.

Poprzedni artykułJakie miejsce wybrać na biznes lunch ?
Następny artykułOznaczenie drogi ewakuacyjnej w firmie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj