CCTV Tower — niezawodny monitoring w każdych warunkach

Mobilna wieża do monitoringu — to brzmi profesjonalnie i obiecująco. Co kryje się pod tym intrygującym pojęciem?

Z pewnością wiesz, jak wygląda klasyczny nadzór wizyjny w postaci zamontowanych na stałe kamer przytwierdzonych do ścian budynków lub elementów dachu. Mobilna wieża do monitoringu nie wymaga jednak przeprowadzania żadnych instalacji i może być użyta do nadzorowania każdego, nawet pozbawionego infrastruktury obszaru. Czy wyobrażasz sobie uruchomienie monitoringu w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut?

Mobilna wieża CCTV od ASCO Security to prawdziwa innowacja i działa, nawet gdy na objętym monitoringiem terenie nastąpi awaria prądu. Sprawdź zalety tej nafaszerowanej kamerami wieży rodem z filmów Science Fiction!

Jak działa CCTV Tower?

Nowoczesna mobilna wieża do monitoringu o nazwie CCTV Tower to doskonale zaprojektowana i skonfigurowana konstrukcja posiadająca wysoki, ponad 4-metrowy maszt. Instalacja wieży CCTV Tower jest błyskawiczna, a je doskonała mobilność umożliwia szybką zmianę położenia. Dzięki temu tereny objęte budową lub remontem dróg i działki bez zabudowań mogą być szybko i efektywnie chronione przed kradzieżą oraz wandalizmem.

CCTV Tower to konstrukcja wyposażona w autonomiczny agregat prądu i działa na terenach, które nie są podłączone do sieci elektrycznej. Wieża posiada również system zasilania awaryjnego i funkcjonuje co najmniej przez 18 godzin po zaniku prądu. CCTV Tower może więc z powodzeniem zastąpić pracownika ochrony na każdym terenie. Wieża wyposażona jest również w m.in.:

 • syrenę alarmową,
 • oświetlenie,
 • kamery,
 • głośniki do nadawania komunikatów z centrum ochrony.

Przy pomocy CCT Tower możesz także obserwować obraz z kamer na swoim smartfonie lub tablecie i dowolnie sterować wieżą rozbrajając, lub uzbrajając obecny w niej system alarmowy.

W przypadku zleceń specjalnych istnieje możliwość doposażenie konstrukcji o kamery szybkoobrotowe typu PTZ lub termowizyjne. Zasięg umiejscowionej na stabilnej przyczepie wieży CCTV to aż 50 metrów. Najciekawsze jest jednak to, że konstrukcja zapewnia skuteczny Video Dozór oparty na niezawodnych algorytmach komputerowych, które w przeciwieństwie do ludzkiego oka nie przeoczą żadnego podejrzanego ruchu na monitorowanym terenie. Przeczytaj, jak działa to rozwiązanie!

Jak działa Video Dozór?

Czy wiesz, że ludzkie oko już po 12 minutach obserwacji traci nawet 45% swoich zdolności poznawczych? Co gorsza, po 22 minutach wpatrywania się w kamery operator nie zauważa nawet 95% zdarzeń. Video Dozór oparty na algorytmach powstał właśnie po to, aby zapobiegać tego rodzaju przeoczeniom.

Połączone z komputerem kamery nadzoru wizyjnego, stale przekazują do centrali obraz na żywo, który jest bez przerwy analizowany przez super czułe i niezawodne algorytmy. Czy wyobrażasz sobie, co to oznacza dla potencjalnych włamywaczy? W takich warunkach nie mają niemal żadnych szans. Co się dzieje, kiedy ta sztuczna inteligencja wykryje podejrzany ruch, obiekt lub osobę?

Operator centrum ochrony może niemal natychmiast zareagować na wtargnięcie intruza poprzez działania takie jak:

 • wezwanie odpowiednich służb,
 • nadanie komunikatu głosowego do włamywacza,
 • uruchomienie kierunkowego oświetlenia,
 • uruchomienie syreny alarmowej.

Korzyści z zastosowania rozwiązania, jakim jest Video Dozór i nowoczesna wieża do monitoringu to przede wszystkim skrócony do minimum czas reakcji na zdarzenie oraz wyeliminowanie słabego ogniwa, jakim jest męczące się ludzkie oko. Pozostałe zalety tego rozwiązania to m.in.:

 • bezbłędna interpretacja alarmów,
 • zmniejszenie kosztów obsługi dużej ilości kamer poprzez automatyczną analitykę,
 • krótszy czas wyszukiwania zdarzeń (obecność znaczników indeksujących video),
 • szybkie informowanie pracowników ochrony o niepożądanych zdarzeniach,
 • redukcja fałszywych alarmów.

ASCO CCTV Tower to nowoczesna konstrukcja stworzona przez zespół specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa. Dzięki prostej budowie i mobilności można ją umieścić niemal wszędzie.

Skuteczny monitoring w każdym miejscu z ASCO Security

Jeśli więc już wiesz, jak działa Video Dozór oraz mobilna wieża do monitoringu i chcesz wdrożyć to zabezpieczenie u siebie — istniejąca od ponad 30 lat agencja ochrony ASCO Security umożliwia Ci zarówno wynajem, jak i zakup tego urządzenia. Stwórz bezpieczną strefę z ASCO Security.

Poprzedni artykułCoach biznesowy – czym się charakteryzuje?
Następny artykułJak wygląda transportu naczep ciężarowych w terminalach kontenerowych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj