Błyskawiczna zmiana aranżacji pomieszczenia z płytami gips-karton i profilami

Sucha zabudowa jest funkcjonalnym i popularnym rozwiązaniem, które stosują specjaliści budowlani, chcąc wykonać trwałe i estetyczne przegrody różnego rodzaju, takie, jak ściany, ścianki, czy sufity, nie wspominając już o kompletnej i dowolnej zabudowie całego poddasza.

W ostatnich latach często przytacza się zalety konstrukcji suchej zabudowy, wskazując przyczyny jej stosowania w miejscu innych rozwiązań opartych o tradycyjne materiały ścienne. Najważniejszą cechą tego rozwiązania jest na pewno szybki i intuicyjny montaż wszystkich wchodzących w skład systemu elementów. Chcąc sprawnie i precyzyjnie wykonać dowolny montaż suchej zabudowy, potrzebujemy obok płyt gips-karton różnego rodzaju profili budowlanych i elementów montażowych. To właśnie one zapewniają doskonałą stabilność połączeń zastosowanych pomiędzy poszczególnymi płytami.

Sucha zabudowa to przede wszystkim system płyt i profili. Dostępne na rynku profile różnią się między sobą takimi cechami, jak długość, grubość, czy przekrój. Na dodatek, posiadają one różnorodne zastosowanie w trakcie prac. Znajdziemy więc profile sufitowe, profile ścienne, profile przyścienne oraz profile akustyczne. Bardzo ważną cechą charakteryzującą profile do suchej zabudowy jest ich niewielka waga, co ma znaczenie zarówno podczas prac budowlano-remontowych, jak i podczas późniejszej eksploatacji rozwiązania – profil nie obciążą konstrukcji obiektu budowlanego.

Również profile do suchej zabudowy Rigips dostępne na rynku różnią się między sobą długością, przekrojem, grubością oraz rodzajem zastosowanej blachy. Wiąże się to z różnym przeznaczeniem tych elementów. Inne zastosowanie mają profile użyte do stworzenia okładzin ściennych czy okładzin sufitowych, a zupełnie inne cechy są potrzebne profilom do sufitów podwieszanych lub profilom do zabudowy ścięć poddaszowych. W ofercie marki Rigips znajdziemy profile z blachy karbowanej lub blachy ryflowanej, bardzo sztywnej i mocnej.

Profile Rigips zapewniają powstałemu rozwiązaniu maksymalną sztywność oraz wymaganą trwałość. Znajdują zastosowanie do tworzenia ścianek działowych, zabudowy poddaszy, okładzin ścian, sufitów podwieszanych, dowolnych elementów dekoracyjnych i konstrukcji gipsowo-kartonowych w pomieszczeniu.

Profil do suchej zabudowy RIGIPS ULTRASTIL jest jedynym dostępnym na rynku profilem stalowym, który ma o 50% zwiększoną sztywność i jest przeznaczony do łączenia płyt gipsowo-kartonowych. Za sprawą jego unikalnej konstrukcji, odpowiednim ryflowaniom oraz przetłoczeniom, zastosowanie RIGIPS ULTRASTIL jest gwarancją otrzymania maksymalnej sztywności i trwałości wykonanej konstrukcji ścian oraz sufitów. RIGIPS Rigistil jest rozwiązaniem systemowym profili ściennych metalowych i wieszaków do wykonywania zabudowy poddaszy.

Poprzedni artykułActum – Administrowanie i zarządzanie nieruchomościami
Następny artykułJak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj