Biuro przyjazne pracownikowi

Biuro to bardzo ważne miejsce, które pełni tak naprawdę wiele funkcji. Często zupełnie się one różnią, bo to przecież inne miejsce dla pracownika, a inne dla klienta. Ten drugi bywa w nim rzadko – być może tylko raz w życiu – i dla niego jest ono przede wszystkim wizytówką firmy.

Dla pracownika jest to miejsce, w którym bywa, że w ciągu tygodnia spędza więcej godzin, niż we własnym domu. Dlatego powinno mieć ono „to coś”, dzięki czemu wszystkim będzie się ono miło kojarzyło.

Nie wystarczy więc w świeżo pomalowanym pokoju postawić biurka, regału na segregatory z dokumentami i ewentualnie gdzieś w rogu stolika z czajnikiem i kilkoma kubkami. Dziś odchodzi się od takich standardowych rozwiązań na rzecz otwartych, elastycznych przestrzeni, które sprzyjają kreatywność i dają pracownikowi możliwość odpoczynku również w trakcie pracy.

Aranżacja biura to zadanie dla profesjonalisty. Dziś wielu projektantów stawia na minimalizm. To jest modne i się sprawdza. Przestrzeń biurowa utrzymana w nowoczesnej tonacji przyczynia się do podniesienia prestiżu całej firmy. Dodatkowo kreuje idealny klimat do pracy. By go podkreślić warto postawić na biel i jasne drewno. Meble? Najlepsze są te o prostej formie, ponieważ nie rozpraszają uwagi i tworzą subtelne tło.

Każdy pracownik musi mieć możliwość wykonywania swoich zadań w ciszy, a jednocześnie powinna być zachowana swobodna interakcja między personelem. Tu świetnym rozwiązaniem jest zastąpienie ścian działowych taflami szkła. Nada to wnętrzu lekkości, przestronności oraz wprowadzi wielkomiejski charakter. Nie zapominajmy – wnętrze biura powinno być „miłe” dla oka. A to rozwiązanie to gwarantuje.

By wszystkie te elementy mogły zostać wykonane w odpowiednim czasie z zachowaniem najwyższego poziomu jakości, coraz częściej projektowanie biura właściciele powierzają jednej firmie. Inwestorzy stawiają na fit out, czyli usługę kompleksową. Obejmuje ona takie elementy jak, prace budowlane, instalacyjne, stolarskie i projektowe z uwzględnieniem oczekiwań klienta oraz potrzeb pracowników. Wykonawca w czasie przystępowania do kolejnych czynności bierze pod uwagę dostępny budżet, a następnie dopasowuje do niego realizację kolejnych punktów zatwierdzonego wcześniej projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here