Biuro przyjazne pracownikowi

Biuro to bardzo ważne miejsce, które pełni tak naprawdę wiele funkcji. Często zupełnie się one różnią, bo to przecież inne miejsce dla pracownika, a inne dla klienta. Ten drugi bywa w nim rzadko – być może tylko raz w życiu – i dla niego jest ono przede wszystkim wizytówką firmy.

Dla pracownika jest to miejsce, w którym bywa, że w ciągu tygodnia spędza więcej godzin, niż we własnym domu. Dlatego powinno mieć ono „to coś”, dzięki czemu wszystkim będzie się ono miło kojarzyło.

Nie wystarczy więc w świeżo pomalowanym pokoju postawić biurka, regału na segregatory z dokumentami i ewentualnie gdzieś w rogu stolika z czajnikiem i kilkoma kubkami. Dziś odchodzi się od takich standardowych rozwiązań na rzecz otwartych, elastycznych przestrzeni, które sprzyjają kreatywność i dają pracownikowi możliwość odpoczynku również w trakcie pracy.

Aranżacja biura to zadanie dla profesjonalisty. Dziś wielu projektantów stawia na minimalizm. To jest modne i się sprawdza. Przestrzeń biurowa utrzymana w nowoczesnej tonacji przyczynia się do podniesienia prestiżu całej firmy. Dodatkowo kreuje idealny klimat do pracy. By go podkreślić warto postawić na biel i jasne drewno. Meble? Najlepsze są te o prostej formie, ponieważ nie rozpraszają uwagi i tworzą subtelne tło.

Każdy pracownik musi mieć możliwość wykonywania swoich zadań w ciszy, a jednocześnie powinna być zachowana swobodna interakcja między personelem. Tu świetnym rozwiązaniem jest zastąpienie ścian działowych taflami szkła. Nada to wnętrzu lekkości, przestronności oraz wprowadzi wielkomiejski charakter. Nie zapominajmy – wnętrze biura powinno być „miłe” dla oka. A to rozwiązanie to gwarantuje.

By wszystkie te elementy mogły zostać wykonane w odpowiednim czasie z zachowaniem najwyższego poziomu jakości, coraz częściej projektowanie biura właściciele powierzają jednej firmie. Inwestorzy stawiają na fit out, czyli usługę kompleksową. Obejmuje ona takie elementy jak, prace budowlane, instalacyjne, stolarskie i projektowe z uwzględnieniem oczekiwań klienta oraz potrzeb pracowników. Wykonawca w czasie przystępowania do kolejnych czynności bierze pod uwagę dostępny budżet, a następnie dopasowuje do niego realizację kolejnych punktów zatwierdzonego wcześniej projektu.

Poprzedni artykułRozwijanie nowej firmy krok po kroku
Następny artykułCzym zajmuje się prawnik?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj