Bezpieczne sposoby na lokatę kapitału w dobie kryzysu

W co inwestować, żeby odnotować atrakcyjny wzrost? Przed każdą większą inwestycją należy dokładnie przeanalizować sytuację na rynku i zastanowić się, czy ryzyko nie jest zbyt duże i nie stracimy zainwestowanych środków.

Gdzie lokować kapitał, czyli kilka sposobów na stosunkowo bezpieczną inwestycję

Coraz chętniej odchodzimy od gromadzenia środków i preferujemy wybór rozwiązań, pozwalających na pomnażanie naszego kapitału. Nadal jednak większość osób preferuje odkładanie zaoszczędzonych pieniędzy w gotówce lub w lokatach bankowych. Kolejne chętnie wybierane opcje to odkładanie środków w polisie ubezpieczeniowej, w funduszach inwestycyjnych, papierach wartościowych, obligacjach i w nieruchomościach.
Lokaty bankowe cieszą się dużą popularnością ze względu na ich bezpieczeństwo. Brak ryzyka oznacza w tym przypadku również bardzo niską stopę zwrotu. Przeważnie spotkamy się tutaj ze stopą 1,5%. Atrakcyjność tej formy spada jeszcze bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę inflację.
Za pewny sposób inwestycji uznaje się również lokowanie kapitału w mieszkaniach. Takie lokale inwestycyjne to dość bezpieczny sposób, charakteryzujący się dużą stabilnością.
Do mniej popularnych form należy inwestowanie w dzieła sztuki. Co warto wiedzieć na ten temat?

Inwestycja w sztukę

Zgodnie z opiniami ekspertów, inwestowanie w dzieła sztuki uznać można za atrakcyjny sposób na pomnożenie oszczędności. Aby jednak odnotować atrakcyjny wzrost, warto zainteresować się tym rynkiem i nieco rozeznać w świecie sztuki.

Jeśli planujemy ten sposób inwestycji, możemy iść jedną z dwóch dróg:

  • zainwestować w znane nazwiska
    Do wad tego sposobu na pewno należy zaliczyć fakt, że na wstępie musimy dysponować dość sporym budżetem. Oczywiście mowa o sytuacji, w której jesteśmy zainteresowani naprawdę liczącymi się w świecie sztuki nazwiskami. Za tę cenę zyskujemy jednak całkiem dużą pewność, że z czasem wartość dzieła wzrośnie, zwłaszcza jeśli decydujemy się na twórców znanych na świecie. Interesujące dzieła sztuki znaleźć można m.in. w Galerii Rafał zlokalizowanej w Warszawie
  • zainwestować w twórców, którzy nie są jeszcze sławni
    Tutaj musimy liczyć się z większym ryzykiem niż w przypadku rozpoznawalnych twórców, których dzieła raczej na pewno nie stracą na wartości. Do zalet tej inwestycji należy zaliczyć fakt, że nie musimy dysponować tak dużym kapitałem.

Przed podjęciem jakiejkolwiek inwestycji, powinniśmy najpierw sprecyzować, jaki jest jej cel. Jakiego zwrotu oczekujemy? Jak szybko chcemy go odnotować? Jakie ryzyko jesteśmy w stanie podjąć? Jak dużym kapitałem dysponujemy? Dopiero dysponując takimi informacjami, możemy zacząć rozważać optymalny dla nas sposób lokowania oszczędności.

Poprzedni artykułPierwsi sprzedawcy mogą już używać integracji z Amazon.pl. Szybki ruch IdoSell przed otwarciem giganta e-commerce
Następny artykułStoisko targowe doskonałym sposobem na reklamę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj