Analiza wyników badań ankiety

Analiza wyników badań ankiety

O tym, jak istotne jest dokładne przeanalizowanie wyników badań uzyskanych przez ośrodki badawcze, ale także na potrzeby pracy licencjackiej czy magisterskiej, wie każdy ankieter. I choć z pozoru taka analiza wydaje się prosta, to może okazać się, że wykonanie jej we własnym zakresie to wyjątkowo trudne zadanie.

Zebrane wyniki należy nie tylko skrupulatnie przejrzeć, ale także opisać i przedstawić w atrakcyjnej formie graficznej – diagramów lub wykresów. Jest to zajęcie czasochłonne, zwłaszcza jeśli wziąć dodatkowo pod uwagę fakt, że wyniki muszą być wolne od błędów. Istnieje jednak sposób na to, by uchronić się przed wyżej wspomnianymi problemami.

Zlecenie analizy specjalistom

Firmy zajmujące się zarówno analizą statystyczną jak i opisywaniem ankiet, to specjaliści dzięki którym wielu ankieterów, ale także studentów, oszczędza swój czas. Dodatkowo przekazanie zebranych wyników badań odpowiedniej firmie, to gwarancja otrzymania gotowego opisu (uwzględniającego wykresy i niezbędne elementy graficzne), który będzie wolny od błędów.

Oczywiście można postawić sobie pytanie: czy warto? Jest to kwestia indywidualna. Niemniej wielu studentów przyznaje, że dzięki zleceniu firmie takiej jak Promediana części badawczej swojej pracy, zyskuje więcej czasu na opracowanie pozostałej części swojej pracy dyplomowej. Z kolei ankieterzy przeprowadzający na co dzień wiele badań, również oszczędzają swój czas – nie muszą poświęcać wielu godzin na opracowanie uzyskanych wyników. I choć firmy specjalizujące się w analizie statystycznej nie zajmują się pisaniem prac czy przeprowadzaniem badań, to są w stanie poprawić otrzymane od zleceniodawcy materiały. Skorygować ewentualne błędy i uzupełnić braki w opisie ankiety. Co daje duży komfort wszystkim, którzy z usług takich przedsiębiorstw korzystają.

Poprawki czy „gotowce”?

Z całą pewnością żadna szanująca się firma statystyczna nie wykona całej pracy w imieniu swojego zleceniodawcy. Skupi się natomiast na tym elemencie dotyczącym analizy wyników badań, który jest najbardziej czasochłonny i w którym najłatwiej o popełnienie błędów. Dlatego też z usług takich firm chętnie korzystają nie tylko osoby, które potrzebują pełnego opracowania ankiety, ale też wszyscy, którzy chcą upewnić się (np. przed publikacją wyników swoich badań), że wykonana przez nich praca nie wymaga korekty.

Poprzedni artykułNależyta prezentacja marki, czyli opakowania reklamowe
Następny artykułSprzątanie biur we Wrocławiu – jak wybrać profesjonalną firmę sprzątającą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj