5 genialnych pomysłów – biała kuchnia z drewnianym blatem. Jaka podłoga?

Biała zabudowa kuchni połączona z drewnianym blatem to świetna baza wyjściowa podczas tworzenia wnętrza. To bardzo często wybierane połączenie. Jasne kolory w kuchni optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że staje się ona jaśniejsza. Drewniany blat natomiast dodaje kuchni nieco charakteru i dużo przytulności. Jeśli zdecydowałeś się na właśnie takie połączenie w swojej kuchni i potrzebujesz nieco inspiracji, bo nie wiesz, jaka podłoga będzie prezentowała się najlepiej w takim układzie, przedstawiamy 5 genialnych pomysłów, które rozwieją Twoje wątpliwości.

Biała kuchnia z drewnianym blatem i podłogą w tym samym kolorze

Jest to bardzo często wybierane połączenie. Wydaje się bezpieczne i zawsze w dobrym guście. Podłoga i blat będą ze sobą harmonijnie współgrały, tworząc razem spójną całość.

Pamiętaj, że podłoga z drewna, podobnie jak i blat, wymagają szczególnego traktowania. Dlatego jeśli zdecydujesz się na lite drewno w kuchni, w której spędzasz dużo czasu na gotowaniu lub często pomagają Ci najmłodsi domownicy, nie zawsze takie rozwiązanie sprawdzi się w praktyce. Jeśli jednak zależy Ci na spójnym kolorze podłogi i blatu, możesz zdecydować się na panele, które świetnie imitują drewno i są dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości – zwłaszcza jeśli chodzi o kuchnię.

Szare płytki na podłodze w białej kuchni z drewnianym blatem

Jeśli zależy Ci, aby kuchnia nadal miała stonowane kolory, ale chciałbyś zarazem dodać jej nieco charakteru, możesz zdecydować się na położenie na podłodze szarych płytek ceramicznych. Ogrom wzorów oraz odcieni szarości może przysporzyć Cię o mały zawrót głowy. Bez obaw, oto nasze podpowiedzi.

Świetnie sprawdzają się płytki gresowe, które imitują beton. Jest to materiał bardzo często wykorzystywany dziś w nowoczesnych pomieszczeniach. Dodatek drewnianego blatu sprawi, że taka podłoga nie będzie wyglądała bez wyrazu. Wprost przeciwnie, beton w połączeniu z drewnem prezentuje się niezwykle stylowo oraz przytulnie. Więcej inspiracji, które pomogą Ci urządzić wymarzoną kuchnię, znajdziesz na aboutdecor.pl

Jaka podłoga do białej kuchni z drewnianym blatem? Dekoracyjne płytki!

Posiadając tak solidną i plastyczną bazę, jaką jest biała kuchnia z drewnianym blatem, możemy pokusić się na bardziej wyraziste akcenty na podłodze. Od kolorowych dekoracyjnych mozaik, przez płytki patchworkowe i czarno-białe wzory – wybór płytek do kuchni jest ogromny. Jeśli chcesz wprowadzić nieco koloru do swojego wnętrza, nie tracąc przy tym walorów estetycznych pomieszczenia, dekoracyjna podłoga będzie wspaniałym rozwiązaniem.

Efekt „total look” – biała podłoga

Jeśli Twoja kuchnia nie jest duża i uwielbiasz skandynawski styl, zdecyduj się na białą podłogę. Taki efekt dodatkowo powiększy optycznie pomieszczenie. Sprawi też, że dodatki, jakie wybierzesz do kuchni, będą bardziej widoczne. Ze względu na dużą uniwersalność białego koloru łatwo dopasujesz do całej aranżacji pozostałe elementy wyposażenia, jak dekory ścienne czy kuchenne sprzęty, które możesz dodatkowo wyeksponować, jeśli są w ciekawych kolorach.

Marmurowa podłoga – pełnia elegancji w białej kuchni

Nie musisz od razu wydawać wszystkich swoich oszczędności na marmurową posadzkę. Dzisiejsze płytki o wzorze marmuru do złudzenia przypominają oryginalny kamień, są jednak dużo tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Marmur biel i drewno to klasyczne połączenie, które nie może się nie udać. Jeśli cenisz sobie subtelność i elegancję w wyposażeniu wnętrz – to połączenie z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Aranżacja białej kuchni z drewnianym blatem daje nam ogrom możliwości również w doborze podłogi. Dobrze jest się zdecydować na tak uniwersalne połączenie, aby później móc uzupełnić kuchnię dodatkami wedle własnego gustu i stworzyć niepowtarzalny charakter pomieszczenia. Dzięki temu całość będzie prezentowała się spójnie, a łatwa zmiana niewielkich dekoracji w kuchni świetnie odświeży nam wnętrze co pewien czas.

Poprzedni artykułPlusy i minusy rolet zewnętrznych
Następny artykułCeny transferowe, co to jest i z czym to się je

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj