Rozwód – jak znaleźć prawnika?

Rozwód jest przykrym wydarzeniem, z którym wiele osób nie potrafi się uporać. Doświadczony prawnik zagwarantuje kompleksowe wsparcie, a tym samym pomoże w osiągnięciu oczekiwanych rezultatów. Znalezienie godnego polecenia adwokata nie jest jednak proste, a więc należy podejść do tematu z należytą rozwagą. Jeśli zastanawiasz się, na jakie kwestie zwrócić uwagę, to koniecznie zapoznaj się z tym wpisem.

Poproś o rekomendację znajomych

Prawnik z polecenia wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uniknąć błędnego wyboru. Pamiętaj jednak o tym, że nie każdego można poprosić o polecenie specjalisty od spraw rozwodów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że istnieje duże prawdopodobieństwo rekomendacji członka rodziny lub innej bliskiej osoby. Po poradę należy zwrócić się do kogoś, kogo jesteśmy pewni.

Sprawdź opinie w sieci

Niemal każdy prawnik jest aktywny w sieci. Znalezienie opinii nie powinno stanowić problemu. Trzeba jednak podkreślić, że nie mogą one stanowić czynnika determinującego do podjęcia ostatecznej decyzji. Wszelkie oceny (zarówno pozytywne, jak i negatywne) są subiektywne, a więc należy do nich podejść z należytym dystansem. Nie zaszkodzi zajrzeć na fora lokalne lub do mediów społecznościowych. Rozmowa z użytkownikami może okazać się kluczowa.

Konsultacja z adwokatem

Prawnik nie wymaga nawiązywania współpracy już na pierwszej wizycie. Warto umówić się na konsultację – już podczas pierwszej rozmowy często może stwierdzić, czy adwokat zna się na rzeczy. Poniżej przedstawiono kwestie, na które warto zwrócić uwagę.
1. Doświadczenie w branży – prawnik, który działa w zawodzie kilkanaście lat z pewnością ma na swoim koncie wiele podobnych spraw. Znacząco przyspiesza to przebieg sprawy.
2. Specjalizacja – sprawy rodzinne są bardzo delikatne, a więc nie każdy adwokat się w nich specjalizuje. Lepiej unikać osób, które posiadają bardzo szeroki zakres usług.
3. Podejście do klienta – mówienie o prywatnych sprawach oraz rodzinnych dramatach jest bardzo krępujące. Dobrze, jeśli adwokat jest empatyczny, a zarazem komunikatywny. Już podczas konsultacji powinien on nawiązać z klientem „nić porozumienia”.

Artykuł opracowano z pomocą kancelariapawelczak.pl

Poprzedni artykułPodatki a jednoosobowa działalność gospodarcza
Następny artykułKalkulator hipoteczny – oblicz swoją zdolność kredytową

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj