Ile kosztuje kredyt? Czy kredyt może być tani?

Ile kosztuje kredyt? Czy kredyt może być tani?

Każdy, kto nosi się z zamiarem wzięcia kredytu chciałby, aby był on jak najtańszy. Perspektywa oddawania znacznie większej sumy niż ta, którą się otrzymało nikogo nie cieszy, dlatego tak dużą wagę przykładamy do wysokości oprocentowania kredytów w bankach. Z naszego artykułu dowiecie się ile kosztują kredyty i z czego to wynika.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kredytów?

Chcąc wziąć kredyt w banku przeważnie mamy z góry wyznaczony cel, na który chcemy przeznaczyć otrzymane pieniądze. Do najpopularniejszych kredytów należą obecnie kredyty hipoteczne, mieszkaniowe, samochodowe, remontowe oraz zakupowe (sprzęt AGD/RTV). Osoby zainteresowane tematem tanich kredytów z przeznaczeniem, np. na samochód, powinny odwiedzić stronę www.pożyczki-online.pl/tani-kredyt-co-to-znaczy-czy-mozliwe-aby-kredyt-byl-tani/, na której znajdą wiele informacji związanych z kosztami kredytów.

Ile kosztuje kredyt?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, co wpływa na koszt kredytu. Bardzo duże znaczenie ma zabezpieczenie zapewniane przez kredytobiorce. Każdy bank chce mieć pewność, że odzyska pożyczone pieniądze nawet w sytuacji, gdy pożyczkobiorca nie będzie w stanie ich zwrócić. Drugą niezwykle istotna kwestią jest wiarygodność osoby wnioskującej o kredyt, tutaj brana jest pod uwagę historia oraz zdolność kredytowa. Wśród pozostałych czynników warto zwrócić uwagę na aktualna sytuację gospodarczą kraju, inflację, wysokość stóp procentowych, a także konkurencję na rynku usług bankowych.

Aby zorientować się w cenach kredytów, warto skorzystać z takich narzędzi jak kalkulatory kredytowe. Podczas wybierania najkorzystniejszej oferty należy zwrócić uwagę także na to, jaką prowizję pobiera bank. Czasem zamiast prowizji, wymagane jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Jak możemy wpłynąć na koszt kredytu?

Przede wszystkim warto budować świadomie swoją historię kredytową. Jeśli decydujemy się na zakup sprzętów na raty, pożyczki gotówkowe lub jakiekolwiek inne produkty bankowe, należy zawsze spłacać je w wyznaczonych terminach. Lepiej nie mieć żadnej historii kredytowej niż mieć złą, jednak najlepsza jest sytuacja, w której bank ma dowód na to, że sumiennie wywiązujemy się z naszych zobowiązań finansowych.

Bardzo duże znaczenie ma również nasz wkład własny. Ma on wpływ na wysokość oprocentowania kredytu. Wiele banków oferuje niższe odsetki w sytuacji, gdy nasz wkład własny przekracza 20 lub 50 procent. Innym sposobem na obniżenie odsetek jest zabezpieczenie w postaci nieruchomości o wartości przewyższającej kwotę kredytu (w wypadku kredytów hipotecznych).

Jak widać, na koszt kredytu wpływ ma wiele zmiennych, dlatego też nie da się wskazać jednej, najbardziej korzystnej oferty. Wiele zależy od tego, jak dużą sumę chcemy pożyczyć i na jak długo, jaka jest nasza zdolność kredytowa i czy w przeszłości wywiązywaliśmy się ze wszystkich swoich zobowiązań. Jedno jest natomiast pewne – zawsze warto sprawdzić oferty kilku banków, zanim zdecydujemy się na jedną z nich.

Poprzedni artykułWydawnictwo dla przedsiębiorców – Wiedza i praktyka
Następny artykułCzym charakteryzują się profesjonalne obiekty konferencyjne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj