Adwokat – jak wybrać najlepszego?

Adwokat - jak wybrać najlepszego?

Życie może przynieść nam sporo niespodzianek. Nigdy nie mamy pewności, że nie będziemy potrzebować fachowej pomocy prawnej.

Czy będzie to sprawa o alimenty, sprawa spadkowa, konflikt z prawem karnym, czy rozwód, adwokat może stać się nam niezbędny. Dobrze jest znaleźć prawnika, do którego będziemy mieli pełne zaufanie.

Dobry prawnik

Znalezienie odpowiedniej kancelarii adwokackiej to z pewnością duże wyzwanie. Dlaczego będzie to aż tak trudne ? Ponieważ na rynku istnieje dużo adwokatów, niemniej jednak nie każdy z pośród nich spełni każde z naszych oczekiwań. Kiedy rozglądamy się za adwokatem, z którego usług pragniemy skorzystać, musimy brać pod uwagę kilka istotnych rzeczy. Najważniejszy będzie zakres prawa, którym zajmuje się dana kancelaria adwokacka. Im bardziej będzie ona wszechstronną, tym dla nas lepiej, bowiem nigdy nie wiemy, jakiego rodzaju porady prawnej będziemy potrzebować w danym momencie. Najlepszym prawnikiem będzie taki, do którego możemy się zgłosić w każdej sprawie : począwszy od prawa rodzinnego, na gospodarczym kończąc.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią kancelarię prawną?

Kiedy wybieramy kancelarię prawną, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na zakres prawa, którym zajmuje się konkretny prawnik, ale też na jego doświadczenie i opinię na jego temat np. w internecie. Warto zapytać o polecanego prawnika osobę znajomą. Źródło cennych informacji na temat wybranego adwokata, czy kancelarii adwokackiej może stanowić także odpowiednie forum internetowe. Pamiętajmy o tym, że z adwokatem będziemy dzielić się sprawami osobistymi, dlatego musi to być koniecznie osoba, do której będziemy mieć pełne zaufanie. Jeżeli już podczas pierwszego spotkania prawnik nie będzie nam odpowiadał, śmiało zrezygnujmy z jego usług. Ważną informacją będzie także wycena konkretnej obsługi. Kancelarie zwykle nie ustalają konkretnej kwoty za różne sprawy, gdyż każde postępowanie będzie inne i może generować wiele niespodzianek, ale przedział cenowy powinniśmy znać jeszcze przed rozpoczęciem współpracy. Nie musimy od razu wybierać najdroższej kancelarii, aby nasza sprawa prowadzona była przez odpowiedniego fachowca. Pamiętajmy jednakże, aby cena nie stała się najważniejszym kryterium wyboru adwokata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here